EN
11.04.2022, 09:58 Wersja do druku

Warszawa. Spotkanie autorskie Marka Kochana i Szymona Bogacza w IT

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Księgarnia Akademicka zapraszają 19 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie z cyklu „Książka w teatrze” poświęcone serii „Nasze Dramaty”, która ukazała się nakładem wydawnictwa „Księgarnia Akademicka” w Krakowie. W rozmowie wezmą udział autorzy serii – Szymon Bogacz i Marek Kochan. Spotkanie poprowadzi Artur Grabowski.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

„Nasze Dramaty” to seria wydawnicza ukazująca się od 2015, w całości poświęcona polskiej dramaturgii współczesnej. Została stworzona w odpowiedzi na rosnącą we współczesnej kulturze polskiej potrzebę obcowania z dramatem jako dziełem pisarza.

Wydaje się bowiem, że spośród wszystkich rodzajów literackich, powstających w Polsce przełomu tysiącleci, dramat podlegał przemianom najbardziej wyrazistym, narodził się wręcz jako nowy rodzaj artystycznej ekspresji. Zagarniając obszary świata dotychczas „nieprzedstawionego”, okazał się laboratorium wrażliwości artystycznej Polaków, łamiąc konwencje i oczekiwania odbiorców, odświeżył rozumienie dramatyczności życia w Polsce tu i teraz. Wypowiedzi dramatyczne polskich autorów domagają się zatem uważnej lektury, podobnie jak dramaty codzienne Polaków czekają na nowe odczytanie.

Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie dostępne są na stronie Instytutu oraz w serwisie GoOut.net.

Tytuł oryginalny

SPOTKANIE AUTORSKIE MARKA KOCHANA I SZYMONA BOGACZA W INSTYTUCIE TEATRALNYM 19 IV 2022, g. 18.00

Źródło:

Teatrologia.info

Link do źródła

Data publikacji oryginału:

07.04.2022