EN
8.12.2021, 13:02 Wersja do druku

Warszawa. Ruszył nabór na 4. Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów 2021

Inne aktualności

Ruszył nabór zgłoszeń na 4. Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów 2021. Przedmiotem konkursu są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Choreografie zgłaszać można do 28 grudnia - poinformowano na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca (NIMiT).

Jak wyjaśniono, "konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową, jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych". "Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Termin nadsyłania choreografii konkursowych mija 28 grudnia" - czytamy w informacji.

"Młodzi twórcy, korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną" - napisano. "Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu" - podkreślono na stronie NIMiT.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: http://zespolslask.pl/pl/formularz-zgloszenia-konkurs-mlodych-choreografow.

Regulamin uczestnictwa w konkursie i szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

10 stycznia 2022 r. na stronie zespolslask.pl ogłoszona zostanie lista prezentacji zakwalifikowanych do konkursu finałowego. Przegląd finałowy odbędzie się 22 stycznia w Koszęcinie.

Współorganizatorami 4. Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów 2021 są: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® w Warszawie oraz NIMiT.

Źródło:

PAP