EN
8.02.2022, 13:44 Wersja do druku

Warszawa. Ruszył nabór do XVI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

Ruszył nabór zgłoszeń artystów, realizatorów, teatrów i przedstawień muzycznych do XVI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury - poinformowali PAP organizatorzy z Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 marca.

fot. proj. Andrzej Pągowski

Jak wyjaśniono, "Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury to jedyny ogólnopolski konkurs, który honoruje artystów i twórców związanych ze środowiskiem teatralno-muzycznym".

"Na werdykt, każdego roku z uwagą i niecierpliwością, oczekuje środowisko twórców i miłośników teatru muzycznego w Polsce. A otrzymanie statuetki Jana Kiepury to dla laureatów prestiżowe, najwyższe polskie wyróżnienie" - czytamy w przesłanej informacji.

W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów, posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne, działających na terenie Polski.

Zgłoszenia należy nadesłać do 18 marca na formularzach mailem na adres: [email protected] Więcej informacji i regulamin konkursu znaleźć można na stronie: https://www.mteatr.pl/userfiles/files/tnm/Regulamin%20TNM%2022.pdf.

Ogłoszenie nominacji w poszczególnych kategoriach odbędzie się 6 czerwca w Warszawie. Galę wręczenia zaplanowano na 26 września.

W 2022 r. Kapituła przyzna nagrody w szesnastu kategoriach. Dodatkowo Kapituła przyzna Nagrodę Specjalną za całokształt pracy artystycznej.

W 2021 r. statuetki za całokształt pracy artystycznej otrzymali scenografka Zofia de Ines-Lewczuk i reżyser Wojciech Kościelniak.

Zwycięzcy uhonorowani zostaną statuetkami autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Organizatorem Konkursu jest Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury.

Źródło:

PAP