EN
19.10.2021, 14:41 Wersja do druku

Warszawa. Rozmowa z Januszem R. Nowickim w ramach cyklu "Mój Dramatyczny. Spotkania"

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” odbędzie się rozmowa z Januszem R. Nowickim – aktorem Teatru Dramatycznego, który w tym roku obchodzi 55-lecie pracy.

fot. Katarzyna Chmura/ proj. plakatu: Joanna Zemanek

Na scenie zadebiutował 55 lat temu. Pracował w krakowskich teatrach: Ludowym, Bagatela, Teatrze im. Słowackiego. Z Teatrem Współczesnym w Warszawie związany był blisko 18 lat. Występował w przedstawieniach m.in. Mikołaja Grabowskiego, Rudolfa Zioło, Macieja Englerta, Erwina Axera, Ondreja Spišáka. W Teatrze Dramatycznym stworzył doceniane role Marka Rothko w "Redzie" Logana i Browarnika w "Proteście" Havla.

Emisja spotkania odbędzie się 25 października o godz. 19.00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. Prowadzenie: Wojciech Majcherek. Link do nagrania zamieścimy w wydarzeniu na FB.

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności.

Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską, Piotrem Fronczewskim, Adamem Ferencym, Danutą Stenką i Haliną Łabonarską. Można je obejrzeć tutaj: MÓJ DRAMATYCZNY NA YT

Więcej o historii Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w wirtualnym archiwum: moj.teatrdramatyczny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany