EN

4.12.2023, 12:33 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „Klubu Niepokornych” w Garnizonie Sztuki - w środę

Teatr Garnizon Sztuki zaprasza na pierwszą w tym sezonie uroczystą premierę spektaklu pt. „Klub Niepokornych”, która odbędzie się 6 grudnia. Autorką scenariusza jest Joanna Kowalska, a reżyseruje Piotr Ratajczak. 

fot. koncepcja graficzna: Dorota Szulc; wykonanie: Wacław Marat - Głód

W spektaklu wystąpi plejada znakomitych aktorów młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy: Igę Krefft, Kornelię Strzelecką, Adama Zdrójkowskiego/ Kacpra Sasina, Patryka Cebulskiego, Jana Wieteskę/ Filipa Orlińskiego oraz Magdalenę Kumorek. 

Czy w świecie tak bezkompromisowej, często brutalnej rywalizacji jest miejsce na empatię i wzajemne zrozumienie? Czy w ciągłej presji bycia najlepszym, zanurzeniu w wirtualu i technologiach oraz marginalizacji społecznej jesteśmy w stanie się porozumieć? 

Ta historia zdarzyła się w liceum. Ale mogła wydarzyć się właściwie wszędzie, w korporacji, na wyjeździe integracyjnym, wśród znajomych, na imprezie czy w domu rodzinnym. 

Pięcioro młodych ludzi zostaje odciętych od świata, od bodźców zewnętrznych, telefonów, mediów społecznościowych, od wszystkiego do czego są przyzwyczajeni. Każdy z nich pochodzi z innego środowiska, dzielą ich zainteresowania, status społeczny i styl życia. 

Tajemnicza, zamknięta w sobie dziwaczka Marta, królowa piękności, uzależniona od social mediów, przebojowa influencerka Klaudia, lizusowaty kujon Eliasz, atrakcyjny sportowiec Łukasz i chuligan, zbuntowany raper Mati. Jest też surowa nauczycielka, która nosi w sobie mocno skrywaną tajemnicę, a jej odkrycie mocno namiesza.  

Obcy, nieufni, prześmiewczy, konfrontacyjni. Patrzą na siebie przez pryzmat krzywdzących stereotypów. Są zbyt skoncentrowani na własnych problemach, aby móc otworzyć się na innych. Wydaje się, że nie ma najmniejszej szansy na porozumienie.

Na początku milczą, z nudów zaczynają ze sobą rozmawiać, stopniowo porzucają uprzedzenia i odsłaniają swoje historie, zaczynają mówić o własnych lękach i najskrytszych pragnieniach. Dostrzegają w końcu, że pomimo różnic, więcej ich łączy, niż dzieli.  Pokazują prawdziwą twarz, dostrzegają, że wszyscy zmagają się z tym samym. To rodzina, jej brak akceptacji, wsparcia i miłości, jej przerośnięte ambicje są źródłem największej traumy.

W końcu zbliżają się do siebie, nawiązują prawdziwe relacje.

Ten spektakl to zabawna, przejmująca i mądra opowieść o tym, że młodość to ekscytująca, pełna zawirowań i nieprzewidywalnych zwrotów akcji podróż, a punktem docelowym jest dorosłość. To historia o tym, że młodość to bolesny czas buntów i poszukiwań, walka z wewnętrznymi demonami, ale także okres, w którym kształtują się marzenia i cele, a te mają wpływ na to kim stajemy się jako dorośli. To także opowieść o sile i znaczeniu komunikacji. Niezależnie od tego, w jakim punkcie swojego życia jesteśmy.  

Premiera spektaklu „Klub Niepokornych” – 6 grudnia 2023 roku. Scenariusz powstał z inspiracji filmem John Hughes „The Breakfast Club” z 1985 roku. 

Scenariusz: Joanna Kowalska 

Reżyseria: Piotr Ratajczak 

Scenografia: Marcin Chlanda

Kostiumy: Katarzyna Sobolewska

Muzyka: Piotr Aleksandrowicz

Choreografia: Aneta Jankowska 

OBSADA:

KLAUDIA - Kornelia Strzelecka 

MARTA - Iga Krefft

MATI - Adam Zdrójkowski / Kacper Sasin 

ELIASZ - Patryk Cebulski 

ŁUKASZ – Jan Wieteska / Filip Orliński

NAUCZYCIELKA – Magdalena Kumorek 

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Więcej na: Instagram / www.garnizonsztuki.org.pl   

INSTAGRAM: @garnizonsztuki_teatr / Facebook: Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji

Bilety i rezerwacje grupowe:

662 735 357 / [email protected]

***

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji

Od 2014 roku Fundacja Garnizon Sztuki rozwija unikatową ideę łączenia społecznej misji ze szlachetną rozrywką. Misja ta realizowana jest na scenie GARNIZONU SZTUKI – teatru pozytywnych emocji, który mieści się, w samym sercu Warszawy przy ul. M. Konopnickiej 6, gdzie tętni nie tylko artystyczne, ale i towarzyskie życie, liczne restauracje i kawiarnie inspirują do spotkań. 

Otwieramy przed Tobą drzwi do emocjonującej rozrywki!! Zapraszamy Cię, abyś razem z naszymi znakomitymi aktorami i twórcami uczestniczył w życiu TEATRU GARNIZON SZTUKI. Chcemy i potrafimy mądrze bawić, pokrzepiająco wzruszać, skłaniać do refleksji. Niesiemy pozytywny przekaz, dajemy nadzieję, potrzebną dziś tak bardzo, jak może nigdy dotąd. 

W stałym repertuarze teatru znajdują się nasze autorskie hity teatralne, cenione i uznane przez Widzów spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, takie jak: POZYTYWNI, SAME PLUSY, CZWORO DO POPRAWKI, VICTORIA/True Woman Show, NIEPAMIĘĆ. Na naszej scenie znajdą też coś dla siebie młodzi Widzowie. Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, stworzyliśmy familijną muzyczną bajkę ekologiczną “Gdzie jest Buteleczka?” Opowiada o przygodach plastikowej butelki, która wpada do oceanu. Wspaniała muzyka, magnetyzujące wizualizacje i zjawiskowe kostiumy. Bajka ta bawi, uczy i zachwyca nie tylko najmłodszych. Partnerem spektaklu jest Fundacja WWF. Spektakl ten rozpoczął cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. 

W naszych spektaklach zobaczysz m.in.: Zbigniewa Zamachowskiego, Edytę Olszówkę, Janusza Chabiora, Gabrielę Muskałę, Olgę Bołądź, Łukasza Simlata, Katarzynę Herman, Agnieszkę Więdłochę, Rafała Królikowskiego, Grażynę Wolszczak, Agnieszkę Sienkiewicz, Marietę Żukowską, Krzysztofa Czeczota, Michała Czerneckiego, Marcina Korcza, Agatę Wątróbską, Karolinę Gorczycę, Magdalenę Kumorek, Wojciecha Wysockiego. 

Regularnie organizujemy także specjalne i wyjątkowo klimatyczne wydarzenia muzyczne. Na naszej scenie gościmy znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. 

Poza prowadzeniem własnej działalności artystycznej, umożliwiamy także innym realizowanie dobrych i ciekawych projektów. Nasza przestrzeń służy także jako miejsce spotkań autorskich, wernisaży, uroczystych gal. 

Adres:

Teatr Garnizon Sztuki, ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa

Bilety i rezerwacje grupowe:

662 735 357 / [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany