EN

14.08.2021, 18:40 Wersja do druku

Warszawa. Pracownia Teatralna Magdaleny Glapińskiej dla dzieci i młodzieży startuje we wrześniu

Działająca od kilku lat w Warszawie Pracownia Teatralna Magdaleny Glapińskiej to miejsce stworzone z potrzeby dzielenia się pasją z dziećmi i młodzieżą. Właśnie ruszyły zapisy na sezon 2021/2022.

Tina Smerdel / mat. teatru

Magdalena Glapińska o Pracowni Teatralnej:

„Nadrzędnym celem, jaki sobie stawiam w pracy z dziećmi jest rozwijanie ich talentów aktorskich, ale również rozwijanie pasji oraz umiejętności pracy w zespole. Niezwykle ważne podczas naszych spotkań są wzajemny szacunek, rozwój oraz radość tworzenia projektów teatralnych.”

W Pracowni Teatralnej wykwalifikowani instruktorzy pracują z dziećmi i młodzieżą podczas warsztatów wokalnych, ruchowych i techniki mowy.

Efektem tej pracy są spektakle, które uczestnicy grają na profesjonalnych scenach teatralnych oraz podczas festiwali teatralnych (sukcesy pracowni opisane są na stronie internetowej www.aureliuszowo.pl).

Pracownię Teatralną tworzą dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia, wykształceni i doświadczeni instruktorzy, artyści oraz rodzice wychowanków. „Wszyscy tworzymy w niej silne relacje, które przekształcają się w długoletnie przyjaźnie. – mówi Magdalena Glapińska - Dzięki zrozumieniu i akceptacji, jaką obdarzamy naszych uczniów bardzo często towarzyszymy młodemu człowiekowi w jego rozwoju przez wiele lat.”

Metoda, którą wykształciła założycielka Pracowni Teatralnej, dzięki długoletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą, pozwala jej kształtować charakter młodego człowieka, czyniąc go konsekwentnym w dążeniu do celu, samoświadomym, ciekawym ludzi, wrażliwym i inteligentnym.

Warto dodać również, iż Magdalena Glapińska na stałe współpracuje z jednym z warszawskich domów dziecka. Dwie uzdolnione aktorsko siostry miały okazję rozwijać swoje talenty pod jej skrzydłami w minionym sezonie 2020/21.

Pracowały w projekcie „Niewidzialne Dzieci” (sztuka opowiada o dzieciach z domu dziecka). Udział w przygotowaniu tego spektaklu był dla nich terapeutyczny, a grupie bardzo pomógł w przybliżeniu problemu, z jakim zmagają się dzieci wychowujące się w domach dziecka.

„Praca z dziećmi podczas takich zajęć jest niezwykle istotna zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy dzieci i młodzież mierzą się z problemami psychicznymi i społecznymi – mówi Magdalena Glapińska - Problemy te są wywołane przez izolację, życie w strachu, brak normalnych kontaktów z rówieśnikami podczas roku szkolnego.

W tym czasie mieliśmy misję do spełnienia – dodaje - a takie działania, jak moje, pozwalały młodzieży spotykać się z przyjaciółmi, skupić uwagę na rozwijaniu pasji, być blisko swoich emocji i móc się z nimi dzielić w grupie, a to wszystko dzięki pracy aktorskiej.”

Sukcesy dzieci

Na stałe dzieci z Pracowni Teatralnej współpracują z Polskim Radiem Dzieciom, tworząc pod opieką Magdaleny Glapińskiej audycje i ucząc się dziennikarstwa.

Żywia Kosińska - doświadczona reżyser castingowa, która bardzo często zaprasza dzieci i młodzież uczestniczące w Projektach Teatralnych na zdjęcia próbne do filmów fabularnych - jest zachwycona ich naturalnością i talentem.

Młodzi uczestnicy zajęć stale współpracują ze studiami dubbingowym w Warszawie, niektóre mają swoje postaci w filmach dubbingowane od lat: Bruno Skalski, Bartek Czajkowski, Cecylia Oneel, Antek Chrościcki czy Liwia Kupryjańczyk.

Dzieci i młodzież mają szansę brać udział w castingach ambitnych produkcji filmowych i teatralnych, w teatrach i filmach fabularnych.

Grają m.in. w Teatrze Syrena w Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Powszechnym i Teatrze Narodowym.

Iwo i Borys Wicińscy, którzy obecnie grają w filmach fabularnych, dubbingują i grają w serialach, naukę aktorstwa już w przedszkolu zaczynali właśnie u Magdaleny Glapińskiej. Teraz można ich zobaczyć w filmie fabularnym „Czarny Młyn” (kino), w serialach „Pierwsza Miłość”, „Na dobre i na złe”.

Jednak to, co najważniejsze w zajęciach to zauważalny niezwykły rozwój dzieci, które otwierają się na nowe, stają się aktywne, zaangażowane i z radością i pasją odkrywają zaczarowany świat teatru.

Sezon 2021/22

W tym roku szkolnym Magdalena Glapińska tworzy sześć projektów teatralnych.

Zajęcia odbywać się będą we wspaniałej siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12.

Projekt teatralny w Pracowni to praca nad talentem, osobowością, samoświadomością w 17-osobowym zespole.

Podczas zajęć wokalnych, ruchowych, aktorskich i techniki mowy powstaje profesjonalny spektakl, który grany będzie na profesjonalnej scenie teatralnej.

Projekty podzielono na następujące grupy wiekowe:

6 - 8 lat, 9 -11 lat, 11-13 lat, 14 -15 lat, 15 -18 lat.

Zajęcia otwarte Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej na Sezon 2021/22 odbędą się:

11 września w Mazowieckim Instytucie Kultury

Ul. Elektoralna 12

Grupy Teatralne: 6 -11 lat (godziny 10:00 do 13:00)

Grupy Teatralne: 12 -18 lat (godziny 13:00 do 16:00)

Udział w zajęciach otwartych możliwy jest po wcześniejszym zapisie.

Aby zapisać dziecko na Projekty Teatralne w Sezonie 2021/22 lub zapisać na zajęcia otwarte w dniu 11 września prosimy o kontakt:
e-mail: [email protected]

tel. 600 250 052

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież!

Źródło:

Materiał nadesłany