02.03.2021, 18:23 Wersja do druku

Warszawa. Powołanie wiceministrów w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

2 marca w związku z przekształceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, szef resortu wicepremier Piotr Gliński wręczył powołania wiceministrom - podano na stronie ministerstwa kultury.

Powołanie na funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odebrali z rąk wicepremiera Jarosław Sellin oraz Anna Krupka, która w latach 2018–19 pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a od 2020 r. - w Ministerstwie Sportu. Powołanie na funkcję podsekretarza stanu odebrały Wanda Zwinogrodzka i Magdalena Gawin.

Funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pełni Jarosław Czuba.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zostało utworzone 1 marca 2021 r. w wyniku przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 10 lutego ws. zniesienia Ministerstwa Sportu oraz utworzenia Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; a także rozporządzenia z 22 lutego zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło:

PAP