EN
30.11.2021, 14:25 Wersja do druku

Warszawa. Podsumowanie IV Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra 2021

17 listopada w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra 2021. Organizatorem tegorocznej edycji były: Fundacja Scena Jutra oraz Teatr Wieli – Opera Narodowa.

fot. mat. organizatora

Tematami przewodnimi Scena Jutra 2021 były zagadnieniami związane z ekologią, edukacją, nowymi technologiami oraz ich wykorzystaniem w rozrywce, sztuce i promocji.

Ze względów pandemicznych tegoroczne wydarzenie było jednodniowe. Również w tym roku przestrzeń teatru podzielono na strefy. Strefa Inspiracje, którą zlokalizowano na Sali Kameralnej to miejsce, gdzie słuchacze mieli okazję posłuchać inspirujących prelekcji gości z Polski i zagranicy. Wśród poruszanych tematów wyróżnić można „Teatr wirtualny i opowiadania historii” wygłoszony przez Jamesa Simsona - dyrektora studia opracowującego technologie XR - Copper Candle oraz „Istota Tworzenia i opowiadania historii”, którą opowiedział Daan Ommen - dyrektor kreatywny - Live Legends. Nie zabrakło również tematów związanych z nowymi technologiami, dlaczego w nie inwestować oraz jak ich używać w codziennej pracy. Prowadzącym na tej scenie był Bartek Kasprzykowski.

Równocześnie we foyer sceny głównej przygotowano Stefę Dyskusje29 dyskutantów, podczas 9 paneli w czasie niemal 7 godzin miało okazję przekazać swój punkt widzenia na najważniejsze tematy z jakimi mierzy się branża sceniczna, ale również opowiedzieć o projektach, w których biorą udział i problemach, z jakimi się borykają. Największą uwagą słuchaczy cieszyły się panele: Wirtualna produkcja - świat bez granic, Sponsoring i mecenat w projektach scenicznych, Dźwięk immersyjny oraz Edukacja artystyczna, a teatr przyszłości. Panele dyskusyjne poprowadzili: Magdalena KondasJustyna CzarnotaMichał Fiodorow i Krzysztof Polesiński.

W tym samym czasie w Salach Redutowych zorganizowano Strefę Partnerzy. Tam organizatorzy przygotowali wystawę składającą się z 29 stanowisk – 12 fizycznych i 17 online. Również tam osoby, firmy i instytucje wspierające Konferencję przygotowały 16 kilkunastominutowych paneli. Tam 15 prelegentów szkoliło, prezentowało i dyskutowało o najnowocześniejszych technologiach i ważnych tematach edukacyjnych.

Spotkanie, w którym mimo sytuacji pandemicznej wzięło udział ponad 450 osób po raz kolejny okazało się dużym sukcesem. Możliwość posłuchania inspirujących prelekcji, ciekawych debat i wykładów, a w szczególności szansa na spotkanie się ze sobą, nie tylko w świcie wirtualnym to coś co wyróżnia Konferencję Scena Jutra. Jak będzie wyglądać kolejna edycja i kiedy się odbędzie? Organizatorzy zapewniają, że już w przyszłym roku, a pracę na jej przygotowaniem rozpoczęły się od razu po zakończeniu tegorocznego wydarzenia. Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie na stronie scenajutra.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany