EN

31.08.2021, 11:15 Wersja do druku

Warszawa. Performatywny pokaz malarstwa "Grymazy Szatana" w Teatrze WARSawy - 4 września

Teatr WARSawy przygotował cykl wydarzeń w związku z inauguracją nowego sezonu. Jednym z nim będzie 4 września performatywny pokaz malarstwa inspirowanego teatrem pt. "Grymazy Szatana" w wykonaniu Przemysława Wojtasia - poinformowali PAP przedstawiciele teatru.

fot. mat. teatru

"Teatr to moja największa miłość, dlatego cały projekt odbędzie się w iście teatralnym charakterze. Zapraszam na zdarzenie, w którym postaram się pokazać wnętrze artysty przez światło, dźwięk i obraz" - zapowiedział Przemysław Wojtaś. "Wszystko odbędzie się na scenie, a widzowie staną się jego częścią" – dodał artysta.

Jak wyjaśniono, "Przemysław Wojtaś jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale grafiki". "Sztuka jest dla niego podróżą. Będąc malarzem stara się budować swoją artystyczną przestrzeń nie zamykając jej w jednej ramie" - czytamy w przesłanej informacji.

"Wojtaś jest także performerem, happenerem i tworzy scenografie. Teatr, film, spektakl i ruch sceniczny towarzyszą mu od dzieciństwa" - napisano.

Performatywny pokaz malarstwa inspirowanego teatrem pt. "Grymazy Szatana" - 4 września o godz. 19 w Teatrze WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7).

Źródło:

PAP