13.10.2021, 18:21 Wersja do druku

Warszawa. Paweł Płoski nowym dyrektorem Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

fot. Bartek Warzecha / mat. Akademii Teatralnej w Warszawie

Paweł Płoski będzie nowym dyrektorem Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Prezydent Warszawy zaakceptował wybór komisji konkursowej. Nowy dyrektor obejmie stanowisko 1 stycznia 2022 r. - poinformowała PAP Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy.

Rzeczniczka stołecznego ratusza przekazała PAP, że rozmowy z kandydatami odbyły się 5 października; dotyczyły kwestii prawnych oraz organizacyjnych funkcjonowania Muzeum, a przede wszystkim zaproponowanych przez kandydatów programów działania i rozwoju instytucji na najbliższe 5 lat.

"Komisja uznała, że kandydatura Pawła Płoskiego w najwyższym stopniu spełnia przyjęte przez nią kryteria oceny kandydata dotyczące wartości przedstawionego programu działania Muzeum Karykatury. W rozmowie kandydat wykazał się znajomością zarówno zagadnień merytorycznych z zakresu karykatury, rysunku satyrycznego i komiksu, jak i znajomością funkcjonowania Muzeum, jest nastawiony na rozwój instytucji, poszerzenie oferty edukacyjnej, a także na współpracę z innymi podmiotami" - napisano w komunikacie.

Paweł Płoski to teatrolog, redaktor i badacz polityki kulturalnej. Jest wykładowcą stołecznej Akademii Teatralnej, dziekanem Wydziału Wiedzy o Teatrze. Od 2020 jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, wcześniej kierował działem literackim Teatru Narodowego (2009-2020). Jest autorem scenariuszy teatralnych, scenariuszy wystaw, badań i publikacji na temat teatru.

W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele m. st. Warszawy, Muzeum Karykatury, Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury oraz ICOM Polska.

Źródło:

PAP