EN
6.12.2022, 15:23 Wersja do druku

Warszawa. Opera od kuchni. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Kurzak i Marzeną Rogalską

Teatr Wielki - Opera Narodowa i Wydawnictwo Znak zapraszają 11 grudnia o godz. 13.00 na spotkanie autorskie z Aleksandrą Kurzak i Marzeną Rogalską wokół książki Dobrissimo! Opera od kuchni.

fot. mat. Wydawnictwa Znak

Pasjonująca rozmowa o miłości do muzyki, życia i gotowania.

Dobrissimo to długie rozmowy prowadzone ciepłym letnim wieczorem przy kieliszku dobrego wina. To przyjaźń, która rodzi się niepostrzeżenie podczas zajadania się truskawkowym tortem. To wspólne spędzanie czasu na słuchaniu muzyki, pasjonujących rozmowach o niej, na wspólnym gotowaniu i jedzeniu.

Dobrissimo to esencja tej wyjątkowej książki. Aleksandrę Kurzak, najsłynniejszą polską śpiewaczkę operową, oraz Marzenę Rogalską, dziennikarkę uwielbianą przez Polki, połączyła miłość do opery. Porywające historie o emocjach i namiętnościach stały się inspiracją do rozmowy o tym, co im w duszy gra. Bo opera to tak naprawdę życie. To radość bycia razem, którą Aleksandra i Marzena chcą się podzielić z każdym z nas. Przywołując operowe smaczki i rozkoszując się smakami ulubionych, jeszcze parujących potraw, przy pięknie zastawionym stole rozmawiają o rodzinie, przyjaźni, pasji i muzyce, która bywa światłem w najtrudniejszych momentach życia.

Idealny wieczór? Słuchanie opowieści przy wspólnym posiłku. Ta książka pieści wszystkie zmysły. Jestem oczarowana!

Katarzyna Nosowska

Fragment wstępu Marzeny Rogalskiej:

Tak więc, drodzy czytelnicy, zapraszamy was w podróż po miejscach, wydarzeniach, operach i potrawach; podróż, która powinna podziałać na wasze wszystkie zmysły. Wzrok i słuch – to wspaniałe operowe historie i wielka kariera Oli na najznakomitszych scenach operowych świata. Węch i smak – to wszystko, co umie wyczarować przy kuchennym stole. Dotyk – to wasze dłonie niecierpliwie przewracające karty tej książki w poszukiwaniu kolejnych historii i kolejnych smaków. A szósty zmysł – w który niezłomnie wierzę – każe mi sądzić, że radość i ciepło, z którymi Ola snuła swoje historie, staną się też waszym udziałem.

Spotkanie z Aleksandrą Kurzak i Marzeną Rogalską w związku z wydaniem ich wspólnej książki Dobrissimo poprowadzi Ewa Wojciechowska.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupu książki oraz zdobycia autografów autorek.

Organizatorem spotkania jest wydawnictwo Znak i Teatr Wielki - Opera Narodowa.

Na spotkanie obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w kasie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło:

Materiał nadesłany