EN
02.12.2021, 15:55 Wersja do druku

Warszawa. Nowa odsłona strony polanddances.pl

PolandDances to narzędzie impresariatu, wspierające polskich artystów tańca w promowaniu ich działań poza granicami kraju. Poprzez różnego rodzaju aktywności Narodowy Instytut Muzyki i Tańca chce motywować twórców do nawiązywania współpracy międzynarodowej, umożliwiać zagraniczne prezentacje spektakli i promować polską twórczość taneczną.

fot. mat. Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Jednym z działań, dzięki któremu zagraniczny odbiorca może zapoznać się z aktualną polską twórczością taneczną jest strona internetowa polanddances.pl. Znajdują się na niej informacje o działalności tanecznych instytucji, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i artystów indywidualnych.

Strona polanddances.pl z możliwie najbogatszą ofertą taneczną będzie produktem eksportowym dla działań zagranicznych NIMiT, w tym podczas m.in. Międzynarodowych Targów Tanzmesse oraz na platformie globalnej sieci choreografów Dance ICONS. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska tanecznego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca uruchamia całoroczny nabór dla polskich artystów, instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Regulamin naboru dostępny jest na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i tańca pod linkiem.

Stworzyliśmy przyjazny użytkownikowi design i interfejs, ułatwiliśmy nawigację na stronie, dodaliśmy nowe filtry do łatwiejszego wyszukiwania informacji. Wierzymy, że nowa, ulepszona strona ułatwi zagranicznym kuratorom, producentom i programatorom festiwali nawiązanie kontaktu z polskimi artystami i rozpoczęcie owocnej współpracy. Projekt PolandDances jest realizowany we współpracy Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Instytutu Adama Mickiewicza – komentuje Mateusz Czekaj, specjalista ds. programowych w Departamencie Tańca Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Poza stroną internetową Instytut prowadzi także aktywne działania na rzecz współpracy polskich artystów z zagranicznymi choreografami w ramach PolandDances / Rezydencje choreograficzne. Jeszcze w grudniu powstaną trzy spektakle, które w 2022 roku będą zaprezentowane na arenie międzynarodowej. Wśród wybranych spektakli znalazły się: spektakl przeznaczony dla najmłodszych odbiorców w wieku 3-6 lat, spektakl współtworzony przez aktorkę słyszącą i niesłyszącąoraz spektakl street dance.

Spektakl można zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie polanddances.pl pod tym linkiem: https://polanddances.pl/formularz/

Wszelkie pytania dotyczące naboru należy kierować na adres: office@polanddances.pl

Źródło:

Materiał nadesłany