EN
01.12.2021, 17:50 Wersja do druku

Warszawa. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca kontynuuje program wspieraMY

mat. organizatora

Program wspieraMY uruchomiony wiosną zeszłego roku był odpowiedzią na oczekiwania oraz potrzeby środowiska tanecznego i muzycznego. Do tej pory muzycy i tancerze skorzystali z ponad 1,5 tys. godzin poradnictwa psychologicznego - poinformowano na stronie NIMiT.

Jak wyjaśniono, "ze względu na niesłabnące zainteresowanie, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (NIMiT) będzie w kolejnych latach dalej rozwijać program wspieraMY, zmieniając nieco jego formułę oraz poszerzając go o inne formy pomocy". "Będą to: psychoterapia, diagnostyka psychologiczna, diagnostyka psychomuzyczna, a w przyszłym roku – coaching" - napisano.

Zaznaczono, że "ze wsparcia psychologicznego mogą korzystać osoby pełnoletnie z dwóch grup zawodowych: artystów muzyków – uczniów i absolwentów szkół muzycznych, studentów uczelni muzycznych, wykonawców i teoretyków, nauczycieli szkół muzycznych, kompozytorów, dyrygentów, artystów tancerzy – uczniów i absolwentów szkół baletowych, studentów uczelni kształcących w kierunkach związanych z tańcem, profesjonalnych tancerzy, pedagogów tańca, choreografów, teoretyków tańca i choreologów".

Jak wyjaśniono, pomocy psychologicznej udzielają muzykom dr Małgorzata Chmurzyńska i dr Małgorzata Sierszeńska-Leraczyk.

"Psycholożki muzyki mają pełne magisterskie wykształcenie psychologiczne i muzyczne, a ponadto wieloletnie muzyczne doświadczenie zawodowe (praca pedagogiczna w szkołach muzycznych wszystkich stopni, praca artystyczno–wykonawcza jako członek orkiestry, jako akompaniator oraz jako dyrygent chóralny)" - czytamy na stronie NIMiT.

Pomocy psychologicznej tancerzom udziela mgr Małgorzata Ziółkowska.

"Psycholożka tancerzy jako absolwentka kierunku tańca oraz choreoterapeutka, z wieloletnim doświadczeniem w pracy w środowisku tancerzy, posiada znakomitą znajomość specyfiki tego obszaru działalności artystycznej" - napisano.

Jak wyjaśniono, "z oferty programu wspieraMY można korzystać bezpłatnie do końca tego roku, natomiast w 2022 r. powiększy się pakiet usług i będą one częściowo płatnie".

Więcej informacji o [programie znaleźć można na stronie.

Źródło:

PAP