EN
17.02.2022, 08:28 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: wyniki naboru do programów "Czasopisma" oraz "Promocja Czytelnictwa"

Inne aktualności

Blisko 3,6 mln zł na dofinansowanie 45 projektów w programie "Czasopisma" oraz ponad 4,7 mln zł na dofinansowanie 139 projektów w programie "Promocja Czytelnictwa" przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński - podało MKiDN. Odwołania można składać do 26 lutego.

"Znamy wyniki naboru do programu +Czasopisma+. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał 3 592 995 zł na dofinansowanie 45 projektów" - poinformowano na Twitterze MKiDN.

Wyjaśniono, że "celem programu jest wspieranie najbardziej znaczących ogólnopolskich czasopism kulturalnych, zarówno tych o wieloletnim dorobku i ugruntowanej pozycji, jak i tych, które uzyskały status opiniotwórczych w ostatnich latach".

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało również o wynikach naboru do programu "Promocja Czytelnictwa". "Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał 4 727 580 zł na dofinansowanie 139 projektów" - napisano na Twitterze.

Na stronie resortu kultury przypomniano, że "celem programu jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej".

MKiDN poinformowało, że w przypadku, jeśli złożony wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt, wnioskodawcom przysługuje możliwość odwołania. Odwołania należy składać do 26 lutego za pośrednictwem systemu EBOI.

Wyniki konkursów będą sukcesywnie publikowane na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a cały proces powinien zostać zakończony do końca lutego.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych programów dostępne są pod adresem: gov.pl.

Źródło:

PAP