EN
23.02.2022, 12:40 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: powołano członków Rady Instytutu Adama Mickiewicza

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński wręczył akty powołania na nową, trzyletnią kadencję członkom Rady Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) - poinformowano w środę na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Jak wyjaśniono, "funkcję przewodniczącego Rady ponownie objął prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji".

Członkami Rady IAM zostali: sekretarz stanu ds. polityki europejskiej, Polonii oraz dyplomacji publicznej i kulturalnej Szymon Szynkowski vel Sęk, prezes Fundacji Świętego Mikołaja, współzałożyciel i redaktor "Teologii Politycznej" dr Dariusz Karłowicz, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie prof. dr hab. Andrzej Szczerski, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artur Szklener, dyrektor Naczelny i Programowy NOSPR (2000-18), minister kultury i sztuki (1997-99), dyrektor Naczelny Filharmonii Krakowskiej (1991-97) Joanna Wnuk-Nazarowa oraz szef Gabinetu Politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kacper Sakowicz.

Poinformowano, że "podczas spotkania dyrektor IAM Barbara Schabowska podsumowała działalność instytucji w 2021 r. i przekazała plany programowe na 2022 r. ze szczególnym uwzględnieniem działań w ramach Wieloletniego Programu Rządowego +Niepodległa+ na lata 2017-22". "Dyrektor podkreśliła, że nowa struktura Instytutu umożliwia zagranicznym odbiorcom poznanie wartości kształtujących polską tożsamość oraz pozwala odzwierciedlić oryginalność i wyjątkowość polskiej kultury. Wielką wartością Instytutu są wypracowane trwałe relacje z prestiżowymi instytucjami kultury w kraju i za granicą" - czytamy w informacji.

Podkreślono, że "członkowie Rady pozytywnie odnieśli się do dotychczasowej działalności Instytutu i z uznaniem przyjęli plany na 2022 r., zwracając szczególną uwagę na potencjał komunikacyjny zagranicznych projektów realizowanych w ramach Roku Romantyzmu Polskiego".

Źródło:

PAP