EN
3.02.2022, 10:30 Wersja do druku

Warszawa. Luty i marzec w TR Warszawa

TR Warszawa zaprasza na wydarzenia w lutym i marcu.

fot. mat. teatru

LUTY 2022 W TR WARSZAWA

4, 5, 6 lutego br. o godzinie 19.00 zagramy dwa spektakle – równolegle na obu scenach TR Warszawa: "Nietoperza" w reżyserii Kornéla Mundruczó (scena TR Warszawa/ATM Studio) oraz "Stream" w reżyserii Katarzyny Minkowskiej (scena TR Warszawa/Marszałkowska 8).

8 lutego br. o godzinie 19.00 zaprosimy na czytanie sceniczne tekstu autorstwa Rafała Dziemidoka “Skopując kołderkę” w reżyserii Mirosława Zbrojewicza.

Bohaterki i bohaterowie tekstu nie mają konkretnie nadanych imion, wieku, rasy, płci psychologicznych profili, są demokratycznie wybranymi reprezentantami intymności. “Skopując kołderkę” to tekst performatywny/ sztuka teatralna, a w zasadzie - jak mówi sam autor - dialog dla teatru dotykający duchowej kondycji współczesnego człowieka: Przyświecającą mi ideą jest potraktowanie sztuki teatralnej jako dialogu. Wierzę, że uzasadnia to wybór napisania tekstu na użytek teatru, a nie zastosowania innej formy literackiej. Piszę więc słowa, które chcę, aby były powiedziane przez kogoś (aktorów) w formie rozmowy i usłyszane przez kogoś (publiczność) a nie przeczytane przez czytelnika. Oczywiście, li tylko do lektury, również gorąco zapraszam. Teatr rozumiany jako praktyka organizowania czasu i przestrzeni dostarcza słowom padającym ze sceny kontekstu, znaczenia, odcieni interpretacyjnych. Zatem fabuła, psychologia postaci nie są obecne w tym tekście, są ewentualnymi tematami do podjęcia przy jej realizacji scenicznej. Sztuka ta jest dialogiem prowadzonym wobec a może i z widownią. Rafał Dziemidok

W czytaniu wezmą udział aktorki i aktorzy TR Warszawa: Jacek Beler, Natalia Kalita, Maria Maj i Adam Woronowicz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

14, 15, 16, 17 i 18 lutego br. w godzinach 17.00-20.00 odbędą się warsztaty-laboratorium "Próby młodości", towarzyszące najnowszej premierze TR Warszawa “Autokorekta” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Prowadzący warsztaty pedagodzy teatru, Michał Domański i Anna Rochowska z zespołu edukacji TR Warszawa w używając narzędzi teatralnych chcą zapytać co to znaczy być młodym i młodą oraz wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami zastanowić się, czy bycie nastolatkiem jest jedyną i podstawową kategorią do mówienia o dojrzewających dorosłych. Opierając się na głosie aktorek i aktorów ze spektaklu "Autokorekta” uczestnicy i uczestniczki warsztatów “Próby młodości” zadadzą sobie pytania m.in. o znaczenie bycia reprezentantem i reprezentantką młodości, a także czy powiedzenie na scenie czegoś „od siebie” oraz czy ucieczka od bycia głosem pokolenia "Z” jest możliwa? I co najważniejsze – czy powinno się od uciekać od bycia głosem pokolenia? Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 15-go roku życia.

Koszt 5-dniowych warsztatów wynosi 150 złotych. Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

16, 17, 18 19 i 20 lutego br. o godzinie 19.00 zaprosimy na "Męczenników" w reżyserii Grzegorza Jarzyny (scena TR Warszawa/ATM Studio). 18, 19 i 20 lutego br. o godzinie 19.00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zagramy "Autokorektę" w reżyserii Jakuba Skrzywanka.

Między 23 a 27 lutego br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędą się pokazy "Innych ludzi" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

MARZEC 2022 ROKU W TR WARSZAWA

W marcu zaprosimy na kolejne pokazy tytułów z repertuaru TR Warszawa, m.in. 3, 4, 5 i 6 marca br. o godzinie 19.00 na scenie TR Warszawa/ATM Studio zagramy “Cząstki kobiety" w reżyserii Kornéla Mundruczó. 

10, 11, 12 i 13 marca br. o godzinie 19.00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zagramy spektakl “Kalifornia. Grace Slick” w reżyserii René Pollescha. 

12, 13, 15, 16, 17, 18, 19 i 20 marca br. o godzinie 19.00 na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędą się pokazy "3Sióstr" w reżyserii Luka Percevala.

Źródło:

Materiał nadesłany