EN
13.01.2022, 08:33 Wersja do druku

Warszawa/Lublin. Jarzyna w "Bitwie o kulturę" i filmowe urodziny Lyncha. Kulturalne wydarzenia tygodnia

Inne aktualności

"Bitwa o kulturę" z Grzegorzem Jarzyną, "Niechciani" - nowy cykl filmowy Tomasza Kolankiewicza i filmowe urodziny Dawida Lyncha w Iluzjonie. Polecamy wydarzenia kulturalne, których nie można przegapić. Piszą Łukasz Kamiński i Anna S. Dębowska w Gazecie Wyborczej.

Grzegorz Jarzyna w "Bitwie o kulturę"

Teatr Stary w Lublinie wraca do swojego cyklu "Bitwa o kulturę". Gościem pierwszego w tym roku spotkania (wydarzenie będzie transmitowane online) będzie Grzegorz Jarzyna, a rozmowę z nim poprowadzi Roman Pawłowski.

Organizatorzy zapowiadają: "Chorzów, z którego pochodzi Grzegorz Jarzyna, i Białystok, gdzie urodził się Roman Pawłowski, to miasta na pograniczu kultur, narodów i historii. Światowej sławy reżyser teatralny, szef artystyczny TR Warszawa oraz publicysta i dramaturg odpowiadający za program tej sceny po raz pierwszy będą rozmawiać o poszukiwaniu własnych korzeni kulturowych i rodzinnych. Co to znaczy być ze Śląska, być z Białostocczyzny? Jaką rolę w dzisiejszej Polsce i Europie odgrywają peryferie? Co jest prawdą, a co mitem w rodzinnych historiach z pogranicza? W jaki sposób wielokulturowość kształtuje świadomość człowieka? I jak to doświadczenie przekazać w teatrze?".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jarzyna w "Bitwie o kulturę" i filmowe urodziny Lyncha. Kulturalne wydarzenia tygodnia

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Łukasz Kamiński, Anna S. Dębowska

Data publikacji oryginału:

12.01.2022 14:00