EN
29.03.2022, 09:35 Wersja do druku

Warszawa. Kwiecień w Teatrze Collegium Nobilium

W kwietniu będzie można zobaczyć wszystkie dyplomy na scenach Akademii Teatralnej.

fot. Bartek Warzecha

Na początku kwietnia zapraszamy widzów na spektakl „Top Dogs” w reż. Wojciecha Malajkata, zrealizowany ze studentami kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo dramatyczne:

Studenci czwartego roku kierunku aktorskiego mierzą się z postaciami, które w jednej chwili straciły wszystko. Spektakl stanowi studium ludzkiej psychiki doprowadzonej do granic: niezrozumienia, wytrzymałości, samotności. Gdy nagle komuś zostaje zabrany cały świat… Świat, w który wierzył, któremu ufał, w którym nauczył się świetnie funkcjonować i odnosić sukcesy… Czy możliwe jest, by zacząć żyć od nowa?

Gramy: 31 marca – 2 kwietnia, 23 – 24 kwietnia, Sala im. J. Kreczmara

Twórcy, opis i recenzje na stronie: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/top-dogs/

5 i 6 kwietnia Sala im. J. Kreczmara stanie „W płomieniach”. Spektakl o tym tytule wyreżyserowała Patrycja Wysokińska, a występują studenci obecnego IV roku:

W PŁOMIENIACH jest opowieścią o tłumionym gniewie i rodzącej się obsesji. Troje młodych ludzi stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym nie ma perspektyw na wyjście z zaklętego kręgu wykluczenia i uprzywilejowania.

Gramy 5 – 6 kwietnia, Sala im. J. Kreczmara

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/w-plomieniach/

Kolejną propozycją jest spektakl muzyczny „Bliżej chmur. Zaraz spadam” w reż. Ewy Konstancji Bułhak, w którym widzowie mogą zobaczyć niesamowity pokaz umiejętności wokalno-aktorskich, wykonany przez studentki IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo i wokalistyka:

Gdyby tak… gdyby tak…

Być bliżej chmur, móc więcej, uwierzyć w siebie, bo nikt dotąd w ciebie nie wierzył. Zaryzykować i na moment przystanąć, zastanowić się co dalej. Czy to, co mam, to już wszystko? Czy może jeszcze coś można tu znaleźć?

Gramy: 7 – 9 kwietnia oraz 21 – 23 kwietnia, Scena Główna, Teatr Collegium Nobilium

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/blizej-chmur-zaraz-spadam/

Kto jeszcze nie widział „Klubu” w reż. Weroniki Szczawińskiej? Nie jest to jeszcze co prawda ostatni set, ale niewątpliwie okazji będzie coraz mniej, a spektakl zachwycił swoją siłą (a raczej siłą wszystkich twórczyń) polską publiczność. Ważny, potrzebny, nie można przegapić!

Ta oparta na reportażu Matilday Voss Gustavsson opowieść, która nie dzieje się w Polsce, i nie rozgrywa się w środowisku teatralnym, i nie ma nic wspólnego ze szkołą teatralną, stała się z inicjatywy aktorek, studentek dyplomowego roku Akademii Teatralnej, punktem wyjścia do pracy nad spektaklem. Julia Biesiada, Julia Borkowska, Maria Kozłowska, Katarzyna Lis, Adrianna Malecka, Magdalena Sildatk, Bernadetta Statkiewicz, Monika Szufladowicz, Helena Urbańska, Emilia Walus zaprosiły do współpracy reżyserkę Weroniką Szczawińską.

Gramy: 12 – 13 kwietnia, Sala im. J. Kreczmara

Recenzje, informacje o twórczyniach: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/klub/

Dyplomem, który zrealizowaliśmy na początku sezonu, jest świetnie przyjęty, zwłaszcza przez młodzież, spektakl „Szklarnia” w reż. Iwony Kempy. Zagrali w nim również studenci IV kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo dramatyczne:

W opuszczonej, zdewastowanej szklarni młodzi ludzie szukają ucieczki od świata dorosłych. Niegdyś miejsce hodowli najpiękniejszych w okolicy róż, teraz staje się świadkiem dojrzewania nastolatków, ich nocnych imprez z dragami i alkoholem, doświadczeń seksualnych i testowania granic własnej wrażliwości. Szklarnia skrywa też tajemnicę przemocy. Odpowiedzialność za nią spada na wszystkich bohaterów.

Gramy: 13 – 14 kwietnia, Scena Główna, Teatr Collegium Nobilium

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/szklarnia/

Widzów, którzy szczególnie lubią klasykę w teatrze, zachęcamy do obejrzenia „Fedry” w reż. Olgi Sawickiej oraz „Ćwiczeń z Wesela” w reż. Wojciecha Malajkata. Są to spektakle, które cieszą się największym powodzeniem wśród grup szkolnych, ale chwalą je również indywidualni widzowie.

Więcej o spektaklach:

Fedra: 9 – 10 kwietnia, Sala im. J. Kreczmara http://tcn.at.edu.pl/spektakl/fedra/

Ćwiczenia z Wesela: 28 – 29 kwietnia, Sala Trzech Patronów http://tcn.at.edu.pl/spektakl/cwiczenia-z-wesela/

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru!

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – kasa zamknięta

wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

Źródło:

Materiał nadesłany