EN

19.10.2022, 13:01 Wersja do druku

Warszawa. Koncert „To, co najpiękniejsze - standardy, które kochamy” odbędzie się w czwartek

Inne aktualności

Fragmenty z opery „Carmen” Georges’a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera, z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia wybrzmią podczas koncertu z cyklu „To, co najpiękniejsze - standardy, które kochamy”, który odbędzie się w czwartek w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie.

Koncert rozpocznie się o godz. 20. Transmisja na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, na stronie internetowej stacji oraz w mediach społecznościowych.

"To, co najpiękniejsze, to dla nas cykl niezwykle ważny, pokazujący piękno muzyki, bez względu na style i gatunki, a mało tego, udaje nam się czasem w ramach naszych koncertów to i owo pomieszać. To radość ze spotkania z naszą wspaniałą Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Big Bandem i cudownymi solistami na czele z Małgorzatą Walewską. A jeśli dołożymy do tego repertuar – Carmen Bizeta oraz bigbandowe standardy, to Państwo świetnie wiedzą, że warto włączyć Jedynkę i być z nami podczas tego występu" – powiedział Marcin Kusy, który poprowadzi koncert.

W pierwszej części koncertu będzie można usłyszeć fragmenty z opery "Carmen" Georges’a Bizeta, w tym arie: Habanera, Seguidilla, "Z kwiatkiem" oraz fragment z musicalu Bernsteina "West Side Story" – "Tonight" w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej (mezzosopran) oraz Tadeusza Szlenkiera (tenor) z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy.

Druga część wieczoru będzie należała do Chopin University Big Band, który tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Pod batutą Piotra Kostrzewy – zaprezentują standardy m.in. Georga Gershwina, Glenna Millera, Duke’a Ellingotna z udziałem Małgorzaty Walewskiej w utworach: Henry'ego Manciniego – "Moon River" i Kurta Weila – "Alabama Song" i piosenki Mackie Majchera z "Opery za trzy grosze".

Cykl koncertów "To, co najpiękniejsze..." Polskie Radio organizuje od 2017 r., pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Ideą koncertów jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą.

Koncerty "To, co najpiękniejsze…" to również muzyczna uczta obfitująca w doskonałą muzykę wykonywaną przez znanych i cenionych muzyków. 

Źródło:

PAP