EN
18.03.2022, 14:12 Wersja do druku

Warszawa. Koncert „Niektóre sytuacje” Katarzyny Groniec w STUDIO teatrgalerii

Katarzyna Groniec, artystka pochodząca ze Śląska, kultowa Anka z musicalu „Metro” (Teatr Dramatyczny, 1991), wielokrotnie nagradzana za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej powraca na scenę po prawie dwóch latach przerwy. Artystka, znana ze znakomitych lirycznych interpretacji scenicznych, wystąpi w STUDIO 25 marca (piątek) o godzinie 20.00 z pierwszym warszawskim koncertem pt. „Niektóre sytuacje”.   

fot. Kacper Kacperski

„Niektóre sytuacje” początkowo miały być programem składającym się z piosenek, które lubię. Lajtowym powrotem do śpiewania po rocznym urlopie, przedłużonym o kolejny rok przez pandemię. Przedsionkiem dla nowych piosenek, które już kiełkowały. Miłym, ciepłym spędzeniem czasu z sympatyczną publicznością. To mi się nie udało. Stały się opowieścią o zamknięciu, samotności, strachu, tęsknocie, miłości, wojnie. W  moim zamyśle: tej polsko- polskiej, ale dziś już nie tylko. Starając się zaprowadzić porządek, w chaosie który wciąż na nas spada, sprzątam za pomocą słów, ułożonych rytmicznie, przyporządkowanych dźwiękom, żeby na koniec pozwolić czystej, matematycznej frazie Bacha wysłać nas wszystkich w kosmos – podkreśla Katarzyna Groniec.

Program koncertu „Niektóre sytuacje” składa się z piosenek śpiewanych od lat, ale też tych, które Groniec zawsze chciała zaśpiewać, w nowych aranżacjach, z nowym zespołem muzycznym. Trio w składzie na klawisze, bas i wokal. W koncercie występują: Katarzyna Groniec – wokal, Adam Skrzypek - kontrabas, bas, akordeon, elektronika i Grzegorz Rdzak - pianino, syntezator, elektronika.

„Niektóre sytuacje”

koncert Katarzyny Groniec

25 marca o godz. 20.00 (piątek)

bilety: 85 zł

STUDIO teatrgaleria, pl. Defilad 1, Warszawa

Katarzyna Groniec

Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego - za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. Groniec zaśpiewała także kilka utworów poetyckich m.in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego oraz Marka Grechuty. Pierwszy singiel promujący ten album nosił tytuł „Dzięki za miłość”. W 2002 roku wydała płytę „Poste restante”, w 2004 r. – dwupłytowy album „Emigrantka”, w kwietniu 2007 roku „Przypadki”, a we wrześniu 2008 roku pierwszą płytę koncertową „Na żywo”. 27 marca 2009 roku w Teatrze Muzycznym Capitol w ramach XXX Przeglądu Piosenki 

Aktorskiej miała miejsce premiera spektaklu „Listy Julii”, a płyta z piosenkami z tego spektaklu, pod takim samym tytułem miała premierę jesienią 2009 roku, „Pin-up Princess” w listopadzie 2011 roku, a „Wiszące ogrody” 18 marca 2014 roku. 18 września 2015 ukazał się długo oczekiwany podwójny album CD i DVD "ZOO" z piosenkami Agnieszki Osieckiej. W marcu 2018 roku ukazała się kolejna 10 płyta Katarzyny Groniec pt. „Ach!”, tym razem złożona w całości z autorskich tekstów i muzyki.

STUDIO teatrgaleria

pl. Defilad 1 (wejście od ul. Marszałkowskiej), Warszawa

teatrstudio.pl

Źródło:

Materiał nadesłany