EN
11.01.2022, 08:20 Wersja do druku

Warszawa. Koncert Magdaleny Pamuły w Teatrze Lalka

Teatr Lalka zaprasza 16 stycznia o godz. 19.00 na koncert Magdaleny Pamuły - "... minę, bym dalej mogła biec".

fot. mat. teatru

To opowieść o mijaniu; tęsknota miesza się w niej ze szczęściem, a stary świat ludowej magii przenika do współczesnych pieśni. To czuła rozmowa czterech instrumentów: fortepianu, skrzypiec, kalimby i głosu. 

Aktorka, wspólnie z Mikołajem Kostką (skrzypce) oraz Franciszkiem Raczkowskim (fortepian), wykreowali muzyczne obrazy ze słów i szeptów ludowych mądrości. Pierwsze autorskie kompozycje artystki zostały przefiltrowane przez wrażliwość i wyobraźnię towarzyszących jej muzyków.

Premiera koncertu odbyła się na zaproszenie Zygmunta Koniecznego w Piwnicy pod Baranami w maju 2019 roku. Opieka mistrza polskiej muzyki filmowej i teatralnej oraz piosenki artystycznej, wpływa na muzyczny rozwój koncertu, który zostaje wzbogacany o nowe kompozycje Zygmunta Koniecznego.

Zygmunt Konieczny: Jestem świadkiem samodzielnych działań artystycznych Magdaleny Pamuły. W utworach poetyckich można odnaleźć niezwykłą wrażliwość. Przykładem muzycznych umiejętności jest koncert pt.: „…minę, bym dalej mogła biec”. (...) Talent muzyczny, aktorski, poetycki i kompozytorski tworzą wszechstronną osobowość artystki. Magdalena Pamuła wraz z utalentowanymi muzykami - skrzypkiem Mikołajem Kostką oraz pianistą Franciszkiem Raczkowskim, wykreowali poruszającą muzyczną opowieść. 

Magdalenę Pamułę można także oglądać w roli Animy w spektaklu "Boska Komedia" w reżyserii Jarosława Kiliana.

Źródło:

Materiał nadesłany