EN

25.08.2021, 14:58 Wersja do druku

Warszawa. Koncert jazzowy - "Listy Norwida" w Filharmonii Narodowej w czwartek

Inne aktualności

W ramach festiwalu "Chopin i jego Europa" w czwartek w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert jazzowy – "Listy Norwida". Na scenie zaprezentują się: Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela, Andrzej Święs, Piotr Budniak, a także Andrzej Chyra odpowiedziany za recytacje.

Koncert wpisuje się w obchody Roku Cypriana Kamila Norwida. Rozpocznie się o godz. 19 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej.

Na scenie zaprezentują się: Kasia Pietrzko (fortepian), Maciej Kądziela (saksofon altowy), Andrzej Święs (kontrabas), Piotr Budniak (perkusja), a także aktor - Andrzej Chyra (recytacje).

Kasia Pietrzko to pianistka i kompozytorka, laureatka m.in. "Mateusza" Programu Trzeciego Polskiego Radia w kategorii Debiut Roku za "Forthright Stories" oraz nagrody Grand Prix "Jazz Melomani" 2018 w kategorii Nadzieja Melomanów. Miesięcznik "Jazz Forum" przyznał jej tytuł Nowej Nadziei roku 2019. Pianistka była również nominowana do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" 2018 w kategorii Debiut Roku.

Maciej Kądziela to saksofonista i kompozytor. W 2013 r. zadebiutował na rynku fonograficznym płytą "The Opening" z Andersem Mogensenem i Richardem Andersonem. Jesienią w serii wydawniczej "Polish Jazz" ukaże się drugi album jego zespołu. Od 2020 r. artysta jest wykładowcą saksofonu jazzowego w łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów.

Andrzej Święs to czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Na scenie jazzowej zadebiutował w 2004 r., występując z trio Pawła Tomaszewskiego na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors" w Krakowie, gdzie zespół zdobył II nagrodę. Na stałe współpracuje z zespołem Soundcheck oraz kwartetem Grzegorza Nagórskiego.

Piotr Budniak to perkusista i kompozytor, związany głównie z muzyką jazzową. W wieku 15 lat zadebiutował na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors" w Krakowie, zdobywając II miejsce ze swoim pierwszym zespołem Piotr Budniak Quintet. W latach 2012–2014 był członkiem zespołu LemON.

Bilety na koncert można nabyć na stronie: https://bilety.nifc.pl/rezerwacja/numerowane.html?ter_id=33510&ter_idt=ff7bfefed8c32d6dc3f76afc19966678&fbclid=IwAR0bZihgAz54SC70ptFoua1S_E_t63yOVDuZ69whl5Q_Ev4Y6kPumCLbDSQ.

Źródło:

PAP