EN
25.08.2021, 16:31 Wersja do druku

Warszawa. Koncert Andrzeja Nowaka w TR Warszawa - w niedzielę

mat. organizatora

W ramach tegorocznego Ephemera Festival na scenie TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8) 29 sierpnia odbędzie się koncert twórcy muzyki komputerowej Andrzeja Nowaka - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa teatru Kaja Stępkowska.

"Andrzej Nowak urodził się między 12 lutego 1956 a 30 stycznia 1957 r. w Warszawie. Jego chińskim znakiem zodiaku jest małpa. Nie uczęszczał do szkoły muzycznej, ale zawsze interesował się muzyką – uczył się grać na pianinie u swojego sąsiada, próbował konstruować własne instrumenty” - czytamy o artyście na stronie teatru.

Przypomniano, że "po maturze rozpoczął naukę w Katedrze Konstrukcji Maszyn Cyfrowych na Politechnice Warszawskiej, równolegle studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim". "Studiował kompozycję u Włodzimierza Kotońskiego i Tadeusza Bairda. W 1985 r. wyjechał na stypendium do Belgradu, gdzie pracował w Studiu Elektronicznym III Programu Radia Belgrad. Z Jugosławii wyjechał do Nowej Zelandii, gdzie studiował na konserwatorium w Waikato" - napisano.

"W 2016 r. jego muzyka po raz pierwszy została dostrzeżona przez szersze grono odbiorców – ukazała się wtedy płyta winylowa +Cocktail Paint+ z utworami skomponowanymi do filmów animowanych. Dwa lata później wydawnictwo Mondoj opublikowało kasetę +A View of Wilderness+, na której znalazły się utwory napisane przy pomocy autorskiej metody Nowaka nazywaną +wyabstrahowaniem geo-lokacyjnym+" - czytamy w nocie o muzyku.

Koncerty Andrzeja Nowaka -odbędą się 29 sierpnia o godz. 17 i 20 w TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8).

Autorami scenariusza koncertu są Filip Lech i Piotr Kurek. Reżyserami wydarzenia są Anna Kawon i Andrzej Nowak, a opiekę reżyserską sprawuje Grzegorz Jarzyna. Autorką wideo jest Ewa Łuczak, kostiumy i charakteryzację stworzyła Anna Axer Fijałkowska. Autorem animacji jest Tomasz Popakul.

"Ephemera Festival to warszawski festiwal organizowany przez twórców i twórczynie krakowskiego Unsoundu. Pierwsza odsłona festiwalu w 2020 r. powstała w odpowiedzi na potrzebę uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych w czasie pandemii" - napisano na stronie TR Warszawa.

Jak wyjaśniono, "tegoroczna, druga odsłona festiwalu odbywa się w dniach 26-29 sierpnia w różnych punktach na mapie Warszawy, łącząc ze sobą artystki, artystów, instytucje oraz miejsca ważne dla stołecznego życia kulturalnego". "W programie wydarzenia znalazły się muzyka, taniec, wystawy i performans, tworzone zarówno przez polskie, jak i zagraniczne artystki i artystów" - dodano.

Zaznaczono, że TR Warszawa "po raz kolejny jest partnerem tego multidyscyplinarnego wydarzenia".

Festiwal jest współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy.

Źródło:

PAP