EN
1.03.2022, 08:36 Wersja do druku

Warszawa. Klub Komediowy kończy 8 lat

Klub Komediowy działa przy warszawskim placu Zbawiciela już 8 lat. Z tej okazji 4 marca zagra urodzinową rewię. W programie wieczoru esencja piwnicznej działalności: piosenki, skecze, wiersze oraz improwizacja.

fot. mat. organizatora

8 lat temu w piwnicy na pl. Zbawiciela zagościł Klub Komediowy. Przez ten czas udało się nam zapoznać warszawian z popularnymi w Ameryce odsłonami komedii jak improwizacja teatralna, stand-up czy sketch-show, a także przypomnieć formy rozrywki odwołujące się do rodzimych tradycji – kabaret literacki. W ten sposób w Klubie Komediowym amerykańska komedia flirtuje z polską kulturą. To tutaj Bill Murray spotyka się z Jeremim Przyborą – a każdy, komu nie brakuje tupetu i języka w gębie, może dołączyć do ich rozmowy.

Klub Komediowy odwiedza miesięcznie około 5000 widzów (dane ze stycznia 2022) – co jako niezależne, nieinstytucjonalne i niedotowane miejsce poczytujemy sobie za niemały sukces! Nieustannie staramy się grać spektakle zabawne, błyskotliwie i w inteligentny sposób bawiące widzów. Nasze tytuły odbijają się od aktualnych problemów obyczajowych i ogrywają problemy i frustracje przepracowanych 30-latków. Często dotykamy tematu uczuć i związków (np. „Koc, kac, kot – z dziennika warszawskiej singielki” czy „Z archiwum EX – impro top najgorszych byłych”), a także kwestii pracowych i biurowych (np. „CEO z piekła rodem” czy „Miłość na ASAP-ie”).

Przez ten czas Klub Komediowy starał się również sięgać po ambitniejsze formaty rozrywkowe. W ten sposób na scenie pojawiła się seria „Fabularny przewodnik po”, czyli cykl spektakli teatralnych nawiązujący w swoim języku do Kabaretu Starszych Panów. Podobną w tonie pozycją repertuarową, która miała swoją premierę stosunkowo niedawno, jest spektakl pt. „500 stron plus”, czyli komediowy program w dowcipny sposób komentujący stan czytelnictwa w Polsce.

Przez ten relatywnie krótki okres działalności udało się zaprosić do Klubu Komediowego wielu pisarzy, muzyków, aktorów, twórców kultury, osoby dla nas ważne, często w żaden sposób niezwiązane z komedią. Gościnnie wystąpili na naszej scenie m.in.: Szczepan Twardoch, prof. Jerzy Bralczyk, Aleksandra Przegalińska, Maciej Stuhr, Stanisław Sojka, Joanna Kulig, Robert Makłowicz, Dawid Podsiadło, Marek Bieńczyk, Tomasz Stawiszyński, Roman Gutek, Jacek Fedorowicz i Marek Raczkowski.

Dotychczas zaufały nam i zaprosiły do współpracy takie instytucje jak m.in.: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowe w Warszawie, Dom Spotkań z Historią, Instytut Teatralny w Warszawie, Filmoteka Narodowy Instytut Audiowizualny, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Przekrój, Fundacja „Kultura nie boli”, a także organizatorzy ogólnopolskich festiwali: Open’er Festival, OFF Festival czy Nowe Horyzonty.

Podsumowując, z okazji 8 rocznicy działalności Klubu Komediowego 4 marca o godzinie 21.15 zapraszamy do piwnicy przy pl. Zbawiciela w Warszawie, by wznieść wspólny toast. Spokojnie, nie trzeba przynosić prezentów – można zostawić pieniądze na barze. Więcej informacji na stronie komediowy.pl

Informacji o biletach udzielamy:

- telefonicznie pod numerem 669 866 520 – w godzinach otwarcia kasy biletowej

- online – za pośrednictwem profilu Klubu Komediowego na Facebooku

Źródło:

Materiał nadesłany