EN
31.01.2022, 11:12 Wersja do druku

Warszawa. Katarzyna Figura wyróżniona przez Tygodnik Wprost

fot. Łukasz Ziętek

W poniedziałek, 24 stycznia, „Wprost" już po raz 30. przyznał tytuł Człowieka Roku. Na jubileuszowej gali wręczyliśmy również nagrody ludziom 30-lecia w czterech różnych kategoriach (…)

Z okazji 30-lecia nagrody Człowieka Roku przyznano specjalne wyróżnienia w czterech kategoriach: kultura, biznes, sport oraz polityka.

W tej pierwszej nagrodę otrzymała Katarzyna Figura.

- Gdy w 1991 r. tygodnik „Wprost" po raz pierwszy wybierał Człowieka Roku, ona na swoim koncie miała już role u Piwowarskiego, Koterskiego, Machulskiego czy Kieślowskiego. Uchodzi za jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, za ikonę kina, artystyczne spełnienie marzeń wielu reżyserów. -brzmiał fragment laudacji.

- W dzisiejszych trudnych czasach kultura i sztuka jest tą przestrzenią, gdzie możemy się spotkać, odnaleźć i zrozumieć. Chciałam zadedykować tę nagrodę wspaniałej artystce Barbarze Krafftównie, która wczoraj odeszła. Barbara była niezwykłą aktorką, która reprezentowała naszą sztukę od tylu lat nie tylko w Polsce, ale i poza granicami. Miałam szansę pracować z Barbarą w Teatrze Dramatycznym w spektaklach reżyserowanych przez Pawła Miśkiewicza „Peer Gynt. Szkice z dramatu Henryka Ibsena" i „Alicja". To była niezwykła praca, zresztą wszystko, co stworzyła Barbara, było wspaniałe i podkreślało, jak ważna jest dla nas kultura i sztuka - powiedziała na gali Katarzyna Figura.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Gala nagród „Wprost"

Źródło:

Wprost Nr 4/ 28-01/03-02-22 T.