EN

1.09.2021, 15:30 Wersja do druku

Warszawa. Generation After 5. Showcase

W dniach 2-4 września w Warszawie odbędzie się piąta odsłona Generation After 5. Showcase w formule hybrydowej.

fot. mat. organizatora

Wydarzenie prezentuje najnowsze zjawiska polskiej sceny teatralnej pogramatorkom, programatorom, kuratorkom i kuratorom najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.

W przeglądzie organizowanym przez Nowy Teatr w Warszawie we współpracy z Komuną/Warszawa, STUDIO teatrgalerią, Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera i TR Warszawa zaprezentowane zostaną spektakle takich twórców i twórczyń jak: Wiktor Bagiński, Agnieszka Błońska, Wojciech Grudziński, Agnieszka Jakimiak, Grzegorz Jaremko, Katarzyna Kalwat, Anna Karasińska, Agnieszka Kryst, Katarzyna Minkowska, Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Lena Schimscheiner, Weronika Szczawińska, Anna Smolar, Magda Szpecht, Małgorzata Wdowik i Katarzyna Wolińska. 

Prawdopodobnie wszystko może stać się tak znajome, że człowiek przestanie to dostrzegać. Jednak zmieniając głośność lub tempo, możemy nagle zmienić sytuację sytuację na tyle, że będzie możliwe ponowne doświadczenie otoczenia. Ostatni okres postawił przed nami tak wiele pytań dotyczących sztuk performatywnych. Koronawirus opanował naszą przestrzeń, rozbijając tym samym nierozerwalnie związany z nią czas. Elementy, które uważaliśmy za istotę sztuk performatywnych, są w rzeczywistości pozytywnymi funkcjami pola. Ale bez wątpliwości nic się nie zmienia. Mamy wątpliwości, więc mamy pomysły. I te pomysły idą w świat. Istota sztuk performatywnych zawsze może się zmienić w zależności od okoliczności. Dlatego daliśmy sobie czas na obserwację, przemyślenia i reorganizację. A teraz chcemy, żeby wątpliwości nie zniknęły. Rozerwać system na strzępy. Złamać go, uformować, ukształtować i zbudować na nowo, z tobą, osobiście. Użyjmy samego spektaklu jako jego własnej mapy. Spróbujmy zaobserwować jego nieustanny ruch. Zróbmy to razem. Off we go! Ruszamy!

W programie wydarzenia znalazło się aż 5 spektakli TR Warszawa: “WOYZECK” w reżyserii Grzegorza Jaremko, “ONKO” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej, “SERCE” w reżyserii Wiktora Bagińskiego, “STREAM” w reżyserii Katarzyny Minkowskiej oraz spektakl towarzyszący programowi głównemu – “KLUB“ w reżyserii Weroniki Szczawińskiej (produkcja Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w koprodukcji z TR Warszawa).

Źródło:

Materiał nadesłany