EN
30.01.2023, 16:12 Wersja do druku

Warszawa. „Gdzie ty, gdzie ja?” – spektakl w DK Zacisze

5 lutego o godzinie 18.00 w Domu Kultury Zacisze odbędzie się spektakl „Gdzie ty, gdzie ja?”. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Zapisy telefoniczne przyjmowane są od 30 stycznia. Spektakl dla widzów 16+.

mat. teatru

Ludzie na rozdrożu. Ludzie szukający sensu życia. Ludzie, którzy nie pasują do świata. Ludzie, którzy są smutni albo tacy, którym wydaje się, że są smutni, bo stracili kontakt z sobą. Ludzi wciągnięci przez współczesne życie w tryby kapitalizmu wypełniają pokornie swoją rolę czasem do całkowitego wyczerpania, wypalenia… Aż nagle ktoś chce, próbuje zmienić zasady gry - wstrząsnąć sobą, wstrząsnąć tym drugim, zawrócić nurt rzeki, spróbować czegoś innego.

Nasi bohaterowie przeglądają się jak w zwierciadle w oczach swoich bliskich, wzywają ich na pomoc, wzywają ich do zmiany… Czy przyjaciółki zainspirują się nawzajem do lepszego życia czy nadal będą się pogrążać w autodestrukcyjnym tańcu? Czy kochankowie wrócą do siebie, by budować relację w oparciu o szczerość? Czy aktywista - amant jest w stanie wznieść się ponad przygodne romanse i pracować na rzecz autentycznej zmiany świata?

A co jeśli udałoby się uciec w świat fantazji? Epicko „dać nogę” do świata dziecięcych marzeń… Czy świat fantazji jest ratunkiem, ucieczką? Czy ucieczka się uda?... Czy jest w ogóle możliwa?... a może to kolejna pułapka?

„Gdzie ty, gdzie ja?” to pokaz scen warsztatowych, powiązanych w formę spektaklu, w których występują uczestnicy Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych (WSAD). Podczas semestralnych warsztatów uczestnicy pracowali nad wybranymi scenami, aby powołać do bycia pełnokrwiste postaci sceniczne. Poruszana w spektaklu problematyka jest bliska współczesnym dylematom egzystencjalnym, potraktowana jest w sposób poważny, ale często z dobrodusznym puszczeniem oka, by naszych słabości nie traktować zbyt surowo…

Prowadzenie warsztatów, reżyseria, opracowanie muzyczne: Ewa Małecki

Występują: Dominika Młodnicka, Marta Krasoń, Marcin Michalak, Natalia Awtoniuk, Adam Dudziński, Gabriela Wolszczak, Patryk Jerzak, Angelika Ziółkowska, Maciej Bartylak, Aleksandra Turowska, Paulina Radomska, Pamela Mróz

Ewa Małecki, absolwentka wiedzy o kulturze w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, reżyserii na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz mistrzowskiego kursu reżyserii filmowej „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Reżyseruje spektakle telewizyjne i teatralne, seriale audio i słuchowiska, czytania sceniczne oraz formy wizualne. Laureatka: TEATROTEKAFEST 2019, Gold Remi na WORLDFEST HOUSTON 2020, SCRIPT PRO AUDIO 2020, Don Kichot 2020.

WSAD to propozycja intensywnej nauki aktorstwa dla osób dorosłych. Szkoła adresowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwinąć umiejętności aktorskie, ale także do tych, którzy pragną lepiej poznać samych siebie. U podstaw programu leży przekonanie, że pełną paletę stanów emocjonalnych i ludzkich zachowań mamy w sobie. Każdą postać możemy nie tylko zagrać, ale i w sobie znaleźć.

Źródło:

Materiał nadesłany