EN

2.10.2020, 18:38 Wersja do druku

Kraj. Do 31 października trwa nabór wniosków do Programu Młoda Polska

Inne aktualności

Do 31 października trwa nabór wniosków o stypendia Programu Młoda Polska. O dofinansowanie projektów artystycznych, studiów i pobytów twórczych za granicą oraz zakupu instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy mogą wnioskować artyści do 35. roku życia - poinformował w piątek MKiDN.

MKiDN podało, że do 31 października trwa nabór wniosków o stypendia w ramach Programu Młoda Polska organizatowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, konkurs prowadzi Narodowe Centrum Kultury.

O dofinansowanie konkretnych projektów artystycznych, studiów i pobytów twórczych za granicą, a także zakupu instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy twórczej mogą wnioskować artyści do 35. roku życia, wykazujący się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych dziedzinach.

Jak podano, przedmiotem konkursu są stypendia przyznawane osobom fizycznym, zajmującym się twórczością i krytyką artystyczną, na realizację określonego projektu stypendialnego w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura (w tym reportaż dziennikarski), muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr.

Osobom biorącym udział w konkursie mogą zostać przyznane stypendia na okres realizacji projektu stypendialnego trwający maksymalnie do 31 grudnia 2021 roku. Wysokość stypendium może wynieść od 30 tys. zł do 50 tys. zł brutto.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Źródło:

PAP