EN
3.09.2022, 12:42 Wersja do druku

Warszawa. Agencja Dramatu i Teatru ADiT poleca kryminalny thriller „Mordercza gra"

Inne aktualności

David Foley mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jego sztuki grane są po obu stronach Atlantyku: w Stanach,  Wielkiej Brytanii, Paryżu, Rzymie, Belgii, Holandii... wystarczy poszperać w internecie, ale Deadly Murder osiągnął największy sukces.

Nominowany do nagrody Edgara thriller Deadly Murder (Mordercza gra) był niedawno wystawiany w Sonning Mill Theatre w Oxfordshire.

Sztuka miała premierę w 2007 na International Mystery Writers’ Festival (Owensboro), grano ją w Vienna’s English Theatre, objechała teatry całej Anglii. Foley jest laureatem licznych nagród. Jego książki są publikowane przez wydawnictwo Oberon Books.  Francuskie tłumaczenie Suffering the Witch ukazało się nakładem Les Cygnes.
 
David Foley jest członkiem założycielem Wash & Fold Theatre Project, który wystawia sztuki na off Brodway; obecnie wykłada sztukę pisania na New York University; pracuje nad swoją drugą powieścią. Jego grupa otrzymała nagrodę  Drama Desk Award i grant Peg Santvoord Foundation oraz Dramatists Guild.

Mordercza gra/Deadly Murder
1K, 2M
przekład: Julita Grodek
thriller psychologiczny
osoby: Camille, Billy, Ted

Jeden z największych hitów Foleya, który przyniósł mu uznanie krytyki, publiczności i sukces komercyjny.  Grano ją w Stanach Zjednoczonych, w Anglii i w Brukseli.

Ta nazywana “idealnie skrojoną” i “samograjem dla trojga aktorów” sztuka, została opisana przez autora w następujący sposób: “Kochamy krew. Kochamy morderstwo. Kochamy niebezpieczeństwo, dwulicowość i tę chwilę, gdy znika bezpieczny, przewidywalny świat. Uwielbiamy to – w thrillerze. Pisząc Deadly Murder, odkryłem na nowo przyjemność płynącą z zanurzenia się w tego rodzaju historie: [są tu] tajemniczy nieznajomi, bezcenne klejnoty, tajemnice, nienaturalna śmierć.
W życiu jest pod dostatkiem prawdziwych tragedii, wiele krwi i zdrad.  A dzisiaj wieczorem będziemy się po prostu dobrze bawić”.

Agencja Dramatu i Teatru
Warszawa
tel.: 00 48 22 822 11 99
www.adit.art.pl
e-mail: [email protected]               

                                   
Źródło:

Materiał nadesłany