EN

12.10.2022, 14:17 Wersja do druku

Warszawa. 17. urodziny Teatru Polonia

W tym roku Teatr Polonia świętuje swoje 17. urodziny. Z tej okazji, 31 października o godz. 19.30 spektakl „Depresja komika” w reż. Michała Walczaka, z Adamem Woronowiczem i Rafałem Rutkowskim, zagrany zostanie w prezencie dla widzów.

fot. Kasia Chmura

W październiku 2005 roku w teatrze prowadzonym przez stworzoną rok wcześniej Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury odbyła się pierwsza premiera - „Stefcia Ćwiek w szponach życia” Dubrawki Ugrešić, a miesiąc później druga – „Ucho gardło, nóż” – monodram w wykonaniu Krystyny Jandy według książki Vedrany Rudan. Przez kolejne lata na dwóch scenach Polonii oraz w plenerze na warszawskim Placu Konstytucji miłośnicy teatru mogli oglądać 89 premier, w których zagrało blisko 400 znakomitych aktorów.

"Depresja komika" w reż. Michała Walczaka - spektakl, który pokażemy 31 października - to antydepresyjny 2men show, podwójny popis aktorski Rafała Rutkowskiego i Adama Woronowicza w częściowo improwizowanym przedstawieniu o traumach i radościach codzienności.

Bezpłatne zaproszenia będą czekały na Państwa w kasach Teatru Polonia od 26 października od godz. 10.00 (jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety, na spektakl nie obowiązują rezerwacje).

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wspólne 17 lat!

Źródło:

Materiał nadesłany