EN

9.12.2020, 13:08 Wersja do druku

Toruń. Wystawa online w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na wystawę online Dariusza Przewięźlikowskiego, której otwarcie odbędzie się 18 grudnia o godz. 19:00 na stronie internetowej teatru.

fot. mat. teatru

Dariusz Przewięźlikowski - urodzony w 1968 roku w Barlinku. Dyplom z ceramiki architektonicznej (1997) ASP Gdańsk. Wieloletni kurator Toruńskich Międzynarodowych Sympozjów Malarskich - Malownicza Barbarka, w latach 1999-2006 kurator Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego Barlinek - Piękno ukryte. Uprawia rzeźbę ceramiczną i malarstwo. Wystawy indywidualne i grupowe w Australii, Austrii, Holandii, Chorwacji, Niemczech, Belgii, Danii, Grecji, Tunezji, Turcji, we Włoszech, Szwajcarii, Szwecji, Korei Południowej, Estonii, Gruzji, Francji, Mołdawii, Rumunii, Bułgarii i w Polsce.

Od 2012 roku Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński. W 2020 otrzymał stypendium artystyczne marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Silna, wyrazista, a jednoczenie krucha i naznaczona wątpliwością jest twórczość Dariusza Przewięźlikowskiego.Ten toruński ceramik, malarz i grafik, świadomy atrakcyjności i dekoracyjności swoich prac, posługuje się w każdej z technik – jak mówi sam – strukturalnym językiem gliny, stawiając na stylistyczną oszczędność. Świadomie wybiera gesty i znaki plastyczne działające na odbiorcę pełnią subtelności - pisze Robert Brzęcki [źrodło: CKiS Konin]

Przed otwarciem wystawy, zachęcamy do przejrzenia Instagrama artysty: https://www.instagram.com/dariuszprzewiezlikowski

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/214408336755382?active_tab=about

 

Źródło:

Materiał nadesłany