EN
12.04.2022, 14:31 Wersja do druku

Toruń. Wydali informator kulturalny dla Ukraińców i książeczkę do nauki języka polskiego

Inne aktualności

Toruński magistrat zajął się dystrybucją wśród Ukraińców książeczki do nauki języka polskiego. Urzędnicy wydali także specjalny informator kulturalny skierowany do naszych gości.

"Opowieść o wędrownym ptaku" to książeczka, która pomoże ukraińskim dzieciom w Toruniu poznać język polski i złagodzić przeżycia związane z opuszczeniem swojego kraju. 28-stronicowa opowieść o przygodach małego ptaszka, który odlatuje z domu na południu, kierując się na śnieżną północ, niesie pogodne przesłanie o tym, że wszędzie na świecie można spotkać przyjaciół. Autorką opowieści jest Margareta Wesołowska z Torunia, tworząca pod literackim pseudonimem Margota Kott. Ilustracje są dziełem artystki i fotografki Ezo Oneir, której wydawnictwo Ezooineir.com również wydało książeczkę.

Publikacja wcześniej była wydana w wersji polsko-angielskiej, teraz została przetłumaczona na język ukraiński przez Irenę Kuleszę. Margota Kott z własnych środków wydała część nakładu i przekazała ją do hotelu Kopernik, gdzie mieści się punkt recepcyjny dla obywateli Ukrainy. Teraz dzięki współpracy z toruńskimi urzędnikami publikacja została zakupiona w nakładzie 200 egzemplarzy jako pomoc psychologiczna dla małych uchodźców z Ukrainy. Dwujęzyczne wydanie pomoże ukraińskim dzieciom w nauce języka polskiego, a goszczącym je rodzinom polskim – w poznaniu słów ukraińskich.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Toruń kolportuje książeczkę do nauki języka polskiego wśród małych Ukraińców

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Toruń” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Grzegorz Giedrys

Data publikacji oryginału:

12.04.2022