EN
8.02.2022, 11:06 Wersja do druku

Toruń. Taniej do teatru, muzeum, kina, na basen? Zawsze warto pytać o bilety ulgowe

Inne aktualności

Ceny cały czas rosną. Podwyżki dotykają również kultury i rozrywki. Sprawdziliśmy, na jakie ulgi przy zakupie biletów można liczyć w Toruniu. Pisze Adam Mroczek w Nowościach.

• W toruńskim teatrze im. Wilama Horzycy bilety ulgowe obejmują uczniów, studentów, emerytów, rencistów oraz posiadaczy karty Absolwenta UMK. Ceny biletów ulgowych wahają się od 25 do 45 zł., w zależności od spektaklu i miejsca jego wystawienia. W teatrze honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, której zniżka wynosi 40 proc. biletu normalnego.

• W Baju Pomorskim ceny biletów ulgowych na lutowe spektakle kosztują 22-24 zł. Ponadto honorowana jest Karta Dużej Rodziny, ale tylko „toruńska".

• Na Tor-Torze cena biletu ulgowego wynosi 10 zł, a w przypadku biletu rodzinnego 8 zł. Natomiast wypożyczenie łyżew, to koszt 10 zł. Na Mentorze zaś, cena biletu ulgowego wynosi 13 zł (dla dzieci i młodzieży uczącej się do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji).

• Park Wodny w Toruniu oferuje pojedyncze wejścia na basen. Ceny biletu ulgowego za 1h w dni powszednie, wynoszą 14 zł (w godzinach 7-15) oraz 16 zł (w godzinach 15-21:30). W weekendy ceny są takie same, ale w godzinach od 7 do 10 i od 10 do 21:30. Jeśli chodzi o Kartę Dużej Rodziny, to na tych samych zasadach ceny biletów ulgowych wynoszą 10-11 zł. Taki bilet przysługuje dzieciom od 5 lat, młodzieży uczącej się, studentom do 26 lat oraz emerytom i rencistom.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Taniej do teatru, muzeum, kina, na basen? Zawsze warto pytać o bilety ulgowe

Źródło:

Autor:

Adam Mroczek