EN
21.02.2022, 14:42 Wersja do druku

Toruń. Marzec w Teatrze Muzycznym

Nadchodzący miesiąc będzie obfitował w różnorodne wydarzenia. Przygotowaliśmy coś zarówno dla miłośników jazzu, jak i musicali dla młodszych i nieco starszych widzów w wieku od 0 do 99 lat. A to oczywiście nie wszystko!

fot. mat. teatru

Już 3 marca zagości u nas Gitarzysta Roku czytelników magazynu Jazz Forum. Zapraszamy na występ trio Marka Napiórkowskiego, będący mieszanką żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale też lirycznych ballad.

W tym roku z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Premierowy koncert pt. „Gdzie ci mężczyźni” - dwóch uwielbianych wokalistek Pauliny Grochowskiej i Agnieszki Brenzak. Usłyszymy polskie przeboje takie jak „Byłaś serca biciem”, „Rysunek na szkle” czy tytułowe „Gdzie ci mężczyźni”. Premiera wydarzenia 5 marca, a kolejne koncerty już 6 i 8 marca.

Po dwóch latach nieobecności związanej z pandemią, wracamy również do sali kameralnej CKK Jordanki. 10 i 11 marca spotkamy się na „Tajemnicy Tomka Sawyera” – rozśpiewanym musicalu na motywach powieści Marka Twaina. Tomek Sawyer i Huck Finn próbują rozwikłać pewną mroczną zagadkę, a przy okazji uczą się, czym są przyjaźń i lojalność.

18 i 19 marca wieczór z piosenkami niekwestionowanego geniusza melodii – Jerzego Wasowskiego. Usłyszymy utwory w wykonaniu znakomitej aktorki i piosenkarki Klementyny Umer, której na scenie  w roli narratora towarzyszył będzie Grzegorz Wasowski. Wydarzenie będzie jednocześnie pożegnaniem z tytułem, który swoją premierę miał w 2016 roku.

Koniec miesiąca to czas na nasz bestseller „Once” – wzruszającą miłosną opowieść o dwojgu zakochujących się w sobie ludzi. Ciekawostką niech będzie fakt, że w marcu „Once” obchodzi swoje piętnaste urodziny – premiera filmu nagrodzonego Oscarem odbyła się 23 marca 2007 roku.

Repertuar i bilety dostępne na stronie internetowej Teatru: www.teatrmuzyczny.torun.pl

Źródło:

Materiał nadesłany