10.04.2019 Wersja do druku

Toruń. Kiedy Teatr Muzyczny wróci do Pałacu Dąmbskich?

Opóźnia się zakończenie remontu w Pałacu Dąmbskich. Obiekt, który jest siedzibą Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, miał zostać oddany do użytku w styczniu.
Potem mowa była o marcu, a przesunięcie terminu tłumaczono koniecznością uzupełnienia projektu. Jest kwiecień, teatr jeszcze nie wrócił na Żeglarską.

Powód opóźnienia, jak się okazuje, jest wciąż ten sam. - Inwestycja została zrealizowana w 80 procentach. Przesunięcie terminu zakończenia realizacji inwestycji wyniknęło z konieczności wprowadzania uszczegółowień w projekcie przez nadzór autorski. Czerwcowe pięciolecie działalności teatru będziemy świętować już w siedzibie przy Żeglarskiej - zapewnia dyrektorka K-PITM Anna Wołek. Przypomnijmy: Pałac Dąmbskich przechodzi gruntowny remont. Już można podziwiać efekty renowacji barokowej fasady. Sala Złota, w której dotąd pokazywano spektakle, stanie się miejscem uroczystości władz województwa, scenę zaś przeniesiono na najwyższe piętro. W piwnicy, gdzie podczas remontu odkryto dawną studnię, będzie klub jazzowy. Teatr Muzyczny będzie miał przy Żeglarskiej swoją scenę kameralną. Główna scena ma powstać w odkupionym przez województwo dawnym wojskowym kinoteatrze "Grunwald". Kiedy to nastąpi, nie wiadomo. Jest już wprawdzie ciekawy

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Na swoje czerwcowe pięciolecie Teatr Muzyczny zaprosi do Pałacu Dąmbskich?

Źródło:

Materiał nadesłany

Nowości nr 85

Autor:

Mirosława Kruczkiewicz

Data:

10.04.2019