EN
19.05.2022, 15:44 Wersja do druku

Toruń. Filip Żółtowski Quartet w Teatrze Muzycznym

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Jazz w Pałacu! Tym razem w pałacowej piwnicy Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu zagra Filip Żółtowski Quartet, czyli młody zespół umiejętnie łączący tradycyjny jazz z nowoczesnymi brzmieniami, czerpiący inspiracje z wielu gatunków i tematów. Koncert odbędzie się już w najbliższy wtorek, 24 maja o godz. 19:00.

fot. mat. teatru

Filip Żółtowski Quartet to młody, gdański zespół założony w sierpniu 2020 roku, w skład którego wchodzą studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. W swojej koncepcji łączą tradycje jazzowego grania  z nowoczesnymi brzmieniami i śpiewnymi tematami, czerpiąc także z polskiego folkloru. Jest to fuzja muzyki jazzowej, często mocno improwizowanej, z elektronicznymi brzmieniami, inspirowanymi producentami znanymi bardziej ze sceny muzyki pop czy EDM (np. Flume, Medasin), a także hip-hopowymi beat’ami w stylu produkcji James’a Yancey (J.Dilla). Jak sami przyznają, jeśli mielibyśmy zdefiniować główny punkt łączący tę fuzję gatunków, to będzie to właśnie  jazz, zainspirowany stylem Steve'a Coleman'a and Five Elements, czy Brad'a Mehldau.

Skład zespołu:
Filip Żółtowski – trąbka
Szymon Zawodny- saksofon
Wojtek Wojda - instrumenty klawiszowe
Mikołaj Stańko - perkusja

Kwartet w 2020 roku zdobył 3 miejsce na Blue Note Jazz Competition. Mimo niedługiego stażu występowali już na znaczącym Festiwalu Jazz Jantar oraz na Sopot Molo Jazz Festiwal. Dużym wyróżnieniem było zaproszenie zespołu do zaprezentowania swojej debiutanckiej płyty „Humanity” w ekskluzywnej serii koncertów JAZZ.PL na antenie II Programu Polskiego Radia. Płyta zespołu – „Hummanity” - została dostrzeżona i umieszczona  przez portal  2666 - Art of Listening na kanale You Tube . Przez cztery miesiące  materiał zdobył ponad 100 tysięcy wyświetleń oraz 6 tysięcy polubień.

Koncert Filip Żółtowski Quartet w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym przy ul. Żeglarskiej 8, odbędzie się we wtorek, 24 maja o godz. 19:00. Bilety na wydarzenie dostępne na stronie internetowej oraz w kasie teatru.
Link do wydarzenia: https://bit.ly/3wClRCZ
Bilety: http://bilety.teatrmuzyczny.torun.pl:8081/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=387

Zespół:
Facebook: https://www.facebook.com/FilipzoltoQuartet
Instagram: https://www.instagram.com/fifi.quartet/

Źródło:

Materiał nadesłany