01.03.2021, 09:55 Wersja do druku

Toruń. Dziesięciu chętnych na stanowisko dyrektora Teatru Horzycy

Dziesięciu kandydatów zgłosiło się do konkursu na dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. W tym tygodniu Urząd Marszałkowski, który prowadzi tę instytucję, powoła komisję konkursową.

fot. Łukasz Piecyk / mat. teatru

Od połowy 2017 r. dyrektorem Teatru Horzycy jest Andrzej Churski, a jego zastępcą pozostaje reżyser Paweł Paszta. W tym roku mija ich czteroletnia kadencja, więc Urząd Marszałkowski, który jest organizatorem instytucji, rozpisał konkurs na to stanowisko. Nowy dyrektor będzie pełnił swoją funkcję przez cztery sezony. Wiadomo, że o stanowisko nie będzie ubiegał się dotychczasowy szef toruńskiej sceny dramatycznej – swoją kandydaturę do konkursu zgłosił za to Paweł Paszta.

Nowy dyrektor rozpocznie pracę na początku przyszłego sezonu artystycznego. – Teraz jesteśmy na etapie powoływania komisji konkursowej. Musimy wziąć pod uwagę wskazania ze związków zawodowych działających w teatrze, Związku Artystów Scen Polskich i ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Komisja pierwszym spotkaniu dokona przeglądu wszystkich dokumentów, które wpłynęły na konkurs, i sprawdzi, czy kandydaci spełnili warunki formalne – mówi Maciej Smoczyk, sekretarz województwa kujawsko-pomorskiego.

Przesłuchania chętnych na stanowisko potrwają dwa dni, a gdy komisja wskaże najlepszego kandydata, ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie zarząd województwa.

Tytuł oryginalny

Dziesięciu chętnych na stanowisko dyrektora Teatru Horzycy w Toruniu

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Toruń online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.