EN
13.04.2022, 13:11 Wersja do druku

Tarnów. Rusza nabór do Przeglądu twórczości Edwarda Stachury u Solskiego

23 maja odbędą się przesłuchania wokalistów w ramach Przeglądu twórczości Edwarda Stachury. Ich zwieńczeniem będzie finałowy koncert z finałowym koncertem „Stachura. In memoriam”, podczas którego ogłosimy zwycięzców wyłonionych przez jury. Wydarzenie to jest związane z 11. rocznicą śmierci Edwarda Żentary.

fot. Paweł Topolski / mat. teatru

Czas wędrówki człowieczej mija nieubłaganie, ale pewne sprawy nie przemijają: pamięć o tych dzięki którym stajemy się bardziej sobą, nawet wtedy, kiedy to oni świadczą słowem i prawdą. Poezja Stachury bywa często zdarzeniem inicjującym w młodym człowieku poszukiwanie samego siebie. Jeśli ktoś jeszcze potrafi to ująć w rytm i melodię może nazwać się szczęściarzem - mówi Rafał Balawejder, Dyrektor Naczelny


Do udziału w Przeglądzie twórczości Edwarda Stachury zapraszamy osoby w dwóch kategoriach wiekowych - młodzież do 18 roku życia i dorosłych. Zapraszamy wokalistów wraz z akompaniatorami. Jeśli jednak ktoś nie ma swojego akompaniamentu, na etapie przesłuchań, prób i koncertów zapewniamy współpracę z pianistą Piotrem Niedojadło. Prosimy o przygotowanie dwóch piosenek z twórczości Stachury i przysłanie do Teatru ich nagrań (szczegóły na końcu informacji).

Zorganizowany przy okazji produkcji spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" casting do ról epizodycznych pokazał nam, jak wiele jest w Tarnowie i jego okolicach uzdolnionych muzycznie osób, w każdym wieku. Frekwencja i poziom na obu przesłuchaniach przerosły moje najśmielsze oczekiwania i do dziś żałuję, że miałam do obsadzenia tak mało ról. Mam nadzieję, że nadchodzący Przegląd wyjdzie naprzeciw nadziejom i oczekiwaniom tych, którzy marzą o scenie i szukają okazji, by dzielić się swoją pasją i talentem. A wiem, że takich osób, wśród naszych Widzów nie brakuje! Twórczość Edwarda Stachury to kopalnia piosenek, ale i kopalnia wierszy, do których jeszcze nie ma muzyki i które jeszcze czekają, by je ktoś wyśpiewał. Liczymy, że Przeglądem zainteresują się nie tylko wokaliści, ale również muzycy - kompozytorzy, a może nawet całe grupy, czy zespoły muzyczne. Ja z wielką niecierpliwością czekam na to wydarzenie i na ciekawe z Państwem spotkanie. Do zobaczenia – zaprasza Matylda Baczyńska, Dyrektor Artystyczna Teatru

Na Państwa mailowe zgłoszenia czekamy do poniedziałku 9 maja, włącznie. Na podstawie nadesłanych nagrań wybierzemy wokalistów, których zaprosimy do przesłuchań na żywo w siedzibie Teatru. O osobach zakwalifikowanych do etapu przesłuchań poinformujemy po 15 maja.

Przesłuchania w siedzibie Teatru odbędą się 23 maja. Podczas tych eliminacji wyłonimy osoby, które wystąpią w koncercie „Stachura. In memoriam”.

24 maja to dzień przeznaczony na próby. Z kolei w środę, 25 maja odbędzie się finałowy koncert, po którym nastąpi uroczyste ogłoszenie laureatów Przeglądu oraz wręczenie nagród.

Jak się zgłosić :

1. Prosimy o uzupełnienie i odesłanie Karty Zgłoszenia na adres [email protected] w tytule wpisując: Przegląd twórczości Stachury

2. Do zgłoszenia należy dołączyć 2 nagrania w formacie video:
- wysłać We Transferem
lub
- umieścić na dysku google i wysłać link z otwartym dostępem

3. Jeśli ktoś nie ma swojego akompaniamentu, prosimy o wysłanie utworów rozpisanych w formie kwitu. Przykładowy kwit w plikach do pobrania.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 9 maja, włącznie.

Serdecznie zapraszamy !

Materiały do odsłuchania

Źródło:

Materiał nadesłany