EN
27.05.2022, 12:12 Wersja do druku

Tarnów. Dzień Dziecka w Teatrze Solskiego

Majowe i czerwcowe weekendy w tarnowskim teatrze obfitują w propozycje nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka polecamy w najbliższym czasie: "Jasia  i Małgosię" oraz  "Anię z Zielonego Wzgórza".

fot. Paweł Topolski / mat. teatru

Odbiór teatralnej sztuki na żywo to przykład wartościowego czasu z rodziną, który może przynieść wytchnienie dorosłym i niezapomnianą frajdę dzieciom. Zatem zabierzcie Drodzy Państwo rodzinę do Teatru. A okazji ku temu w naszym repertuarze wiele – zachęca Rafał Balawejder, Dyrektor Naczelny Teatru Solskiego

Bajka „Jaś i Małgosia” w adaptacji Moniki Wenty, w reżyserii Matyldy Baczyńskiej i z muzyką Piotra Niedojadły pokazuje, że prawdziwa przyjaźń i miłość są wartościami bezcennymi, które warto chronić i pielęgnować.  Piękna muzyka, wesołe dialogi, malownicza scenografia i kostiumy oraz wartka akcja pozwolą na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną nam baśń. Zapraszamy 28 i 29 maja.

fot. Paweł Topolski / mat. teatru

Polecamy także muzyczno - taneczny spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza", w reżyserii Matyldy Baczyńskiej.

Adaptacja autorstwa Henryki Królikowskiej - Wojtyszko i Macieja Wojtyszki ze wspaniałą muzyką Zbigniewa Karneckiego to wzruszająca opowieść o potrzebie miłości i akceptacji i o tym jak trudno być „obcym” dla wszystkich na świecie i o tym o ile więcej niż nam się wydaje możemy osiągnąć.

Sztuka niezwykle ciepło przyjęta przez widzów, ponownie na deskach Dużej Sceny 4 czerwca i 5 czerwca.

fot. Paweł Topolski / mat. teatru

Z kolei końcem czerwca zapraszamy do bajecznej krainy Muminków, która wysoce działa na wyobraźnie dzieci i czaruje ilustracyjną scenografią i kostiumami. Dodatkowo jej mieszkańcy podkreślają istotę bliskości, zaufania, rodzinnego ciepła i mądrej rozmowy. 

„Lato Muminków” autorstwa Tove Jansson, w adaptacji i reżyserii Barbary Wiśniewskiej  25 i 26 czerwca na Dużej Scenie Teatru.

Na powyższe spektakle polecamy bilet rodzinny - 22 zł od osoby (min. 3 osoby, w tym jedno dziecko). Bilet rodzinny jest dostępny również on-line w serwisie Bilety24.

Bilety online: teatr.tarnow.pl

Rezerwacja biletów: 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998
 
Do zobaczenia na Mickiewicza 4!

Źródło:

Materiał nadesłany