EN
13.05.2022, 11:13 Wersja do druku

Szczecin. Teatr Współczesny włącza się w Europejską Noc Muzeów

Dla widzów sobotniego spektaklu, 14 maja, przygotowaliśmy wyjątkową propozycję - spotkanie z autorem scenografii spektaklu SPARTAKUS. MIŁOŚĆ W CZASACH ZARAZY, Danielem Rycharskim.

Zapisy (tylko dla osób z biletem na sobotni spektakl) telefoniczne lub mailowo: 91 489 23 23 / [email protected]. Liczba miejsc: 20.

fot. Piotr Nykowski

Główna części scenografii spektaklu powstała z materiałów pozyskanych od rolników z kilku mazowieckich oraz zachodniopomorskich wsi, a w pracach nad jej elementami udział wzięło stowarzyszenie osób LGBT+ Lambda Szczecin oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Stobno. Obiekty rolnicze, setki ręcznie wykonanych krepinowych kwiatów czy dożynkowe postaci chłopa i baby to tylko niektóre elementy scenerii, o powstaniu których opowie Rycharski.

Daniel Rycharski (ur. 1986) – artysta, aktywista, twórca obiektów i działań w przestrzeni publicznej, wykładowca związany z Akademią Sztuki w Szczecinie. Laureat Paszportu Polityki w kategorii Sztuki Wizualne za rok 2016. Związany artystycznie z Kurówkiem i regionem sierpeckim, gdzie rozwija autorskie strategie współpracy z lokalną społecznością. Swoją praktykę artystyczną postrzega jako rodzaj aktywizmu na rzecz osób LGBT oraz refleksję nad współczesną formą duchowości i religijności. Jego wystawa indywidualna Strachy stała się jedną z najważniejszych wypowiedzi artystycznych ostatnich lat.

Spektakl powstaje we współpracy ze stowarzyszeniem Lambda Szczecin w kwestii reprezentacji osób LGBT+, ekspertkami z dziedziny opieki suicydalnej i psychiatrii dziecięcej, Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Stobno i studentkami Akademii Sztuki w Szczecinie.

Źródło:

Materiał nadesłany