EN
5.04.2022, 14:18 Wersja do druku

Szczecin. Szachy z Operą. Turniej o Puchar dyrektora Opery na Zamku

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Opery na Zamku w Szczecinie – „Szachy z Operą”. Turniej odbędzie się w dniach 9-10.04.2022 roku.

Serdecznie zapraszamy.

Uprzejmie prosimy o poinformowanie o rozgrywkach swoich odbiorców.

Jest takie powiedzenie: „64 pola szachownicy otwierają w umyśle ogrom możliwości, podobnie jak 32 litery alfabetu w kulturze”. Szachy – królewska gra – łączy z kulturą wyobraźnia, pasja, ogrom ciężkiej, wieloletniej pracy, odpowiedzialność za każdy ruch, gest, wytrwałość. Szczęście ma jedynie doskonały szachista i jedynie doskonały artysta. W obu dziedzinach jest coś niezwykłego i… podobnego. Szachista zawsze jest artystą planszy, a jego gra teatrem i dla niego, i dla przeciwnika, który ocenia surowo i wychwyci każdy błąd. Szachy to wspaniała scena emocji, talentu, intelektu, intuicji i inteligencji. Zawsze jest nieograniczona liczba kombinacji, przewidywań, interpretacji, ale i twórczej alchemii z dwóch stron – jak w teatrze. Szachy to sztuka… I zawsze jest w tej grze ktoś, kto zagra lepiej…

Organizatorami weekendowego turnieju są: Opera na Zamku w Szczecinie www.opera.szczecin.pl i Klub Szachowy Gryf Szczecin www.gryfszczecin.org. Odbędzie się ona 9-10 kwietnia 2022 roku w Operze na Zamku w Szczecinie, Galerii O., (wejście K).

Zakończenie turnieju i wręczenie nagród – w niedzielę o 17.30.

Zgłoszenia online www.chessmanager.com

Dodatkowych informacji udziela sędzia i organizator Arkadiusz Korbal tel. 663 233 532 [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany