EN
16.05.2022, 13:14 Wersja do druku

„Szalone nożyczki" w nowej obsadzie

„Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w reż. Marcina Sosnowskiego w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Pisze Merwan w portaliku24.pl.

fot. mat. teatru

Rozgrywająca się w salonie fryzjerskim komedia kryminalna „Szalone nożyczki" (tytuł oryginalny: „Sheer Madness") autorstwa Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego jest swoistym teatralnym ewenementem. Spektakl interaktywny, w którym publiczność może nie tylko włączać się w przebieg akcji, lecz nawet decydować o zakończeniu!

Inspektor Dominik Kowalewski (w tej roli Jacek Grondowy), czyli policjant prowadzący sceniczne dochodzenie w sprawie morderstwa pianistki odwołuje się do widowni, zadaje jej pytania niczym świadkom, pyta o jej opinie, przeprowadza głosowanie decydujące o wytypowaniu zabójcy. Taki improwizowany spektakl to wielkie wyzwanie dla aktorów.

Cały zespół aktorski spisał się znakomicie. Jakub Głukowski jako Antoni Wzięty „Tonio", czyli właściciel zakładu fryzjerskiego „Szalone Nożyczki", który nie znosi zamordowanej właścicielki kamienicy Izabeli Czerny i jej męża. Piotr Konieczyński w roli nieco zagubionego policjanta Michała Tomasiaka, który brak doświadczenia nadrabia gorliwością i pilnością. A wśród podejrzanych są: wspomniany fryzjer, energiczna i zdecydowana fryzjerka Barbara Markowska (Magdalena Kępińska), klient – handlarz antykami z Sosnówki – Edward Wurzel (Andrzej Kępiński) oraz stała klientka salonu, atrakcyjna Helena Maria Dąbek (Elwira Hamerska-Kijańska).

Jednym słowem – świetny pomysł. Jeleniogórska publiczność stanęła na wysokości zadania, włączając się w przebieg przedstawienia, nawiązując kontakt z aktorami.

Tytuł oryginalny

Szalone nożyczki" w nowej obsadzie

Źródło:

portalik24.pl
Link do źródła

Autor:

Merwan