EN
05.07.2022, 15:31 Wersja do druku

Sprostowanie

Sprostowanie

Informacji opublikowanych w artykule w dniu 22 czerwca 2022 r. pt. „Chybiona insynuacja” pod adresem: https://e-teatr.pl/chybiona-insynuacja-27198

1. Nieprawdziwa jest informacja, iż w ramach zamojskiego festiwalu Dwa Teatry uhonorowano głównymi nagrodami dwóch członków opolskiego jury, aktora i reżysera. W rzeczywistości Andrzej Mastalerz otrzymał Wielką Nagrodę Festiwalu „Dwa Teatry”, a Jacek Raginis-Królikiewicz - Grand Prix.

2. Nieprawdziwa jest informacja, iż wiceprezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz zapowiedział przeniesienie coraz rzadziej powstających w ramach Teatru Telewizji spektakli do TVP Kultura.

W rzeczywistości Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu TVP nic takiego nie powiedział, natomiast wyraził uznanie dla spektakli produkowanych zarówno dla TVP Kultura jak i dla TVP1.

3. Nieprawdziwa jest informacja, iż Kalina Cyz, kierująca Teatrem Telewizji jak i TVP Kultura ma przenieść spektakle Teatru Telewizji do TVP Kultura. W rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca, a TVP Kultura ma swoje własne, niezależne pasmo teatralne.

4. Nieprawdziwa jest informacja, iż postanowiono wyemitować spektakl „Komedianci” na początku nowego sezonu jednak w TVP Kultura. W rzeczywistości od samego początku miał on być wyemitowany w TVP Kultura, gdyż jest to zamówienie tej anteny.

Źródło:

Materiał nadesłany