EN
26.08.2022, 09:19 Wersja do druku

Sosnowiec. Teatr Zagłębia otwiera Ambasadę Baśni

Zespół Teatru Zagłębia i twórcy spektaklu „Baśnie Andersena” pragną zaprosić chętne nauczycielki i chętnych nauczycieli do udziału w kampanii teatralno-czytelniczej „Ambasadorzy i Ambasadorki Baśni”.

fot. mat. teatru

Poprzez kampanię chcemy promować czytelnictwo, uwalniać dziecięcą wyobraźnię oraz zachęcać do opowiadania historii w ramach międzypokoleniowych działań twórczych. Działanie jest skierowane także do animatorów i animatorek kultury oraz wszystkich chętnych osób pracujących z dziećmi.

Aby zyskać tytuł Ambasadora lub Ambasadorki Baśni, należy:

1.    Wziąć udział w warsztacie prowadzonym przez dramaturżkę i pedagożkę teatru Dorotę Kowalkowską oraz psychologa Macieja Jonka, współtwórcę spektaklu i konsultanta działań teatralnych dla dzieci.

Warsztat odbędzie się 10 września w godz. 12:00-15:00. Tego samego dnia, o godz. 16:00, odbędzie się pokaz spektaklu. Koszt udziału w warsztatach i spektaklu: 50 zł (bufet kawowy w cenie).

2.    Do końca 2022 roku przeprowadzić lekcję/warsztaty na temat baśni Andersena – można to zrobić podczas godziny wychowawczej, lekcji polskiego lub podczas dodatkowych zajęć (zachęcamy do skorzystania z teatralnego zeszytu inspiracji).

3.    Zabrać uczniów i uczennice do Teatru Zagłębia na spektakl „Baśnie Andersena”. Terminy jesiennych pokazów: 4, 5, 6 października oraz 22, 23 listopada, godz. 10:00.

Dla Ambasadorów i Ambasadorek mamy:

Otwarte podwójne zaproszenie na jeden z wybranych spektakli z repertuaru Teatru Zagłębia.Baśniowy certyfikat i paczkę gadżetów teatralnych! Oficjalne listowne podziękowanie Dyrekcji teatru, złożone na ręce Dyrekcji szkoły.

Dla chętnych osób – udział w materiale wideo, który będzie częścią kampanii promocyjnej Teatru Zagłębia. Terminy pokazów „Baśni Andersena”:  4, 5, 6 października oraz 22, 23 listopada, godz. 10:00.

Szczegółowe informacje: Agata Kędzia, [email protected], 883500915
Zapisy odbywają się poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1TS2Fj-7FvKn1grj5ar87ic9BnFoEO0cVqxnJLH1oxAY/edit?edit_requested=true

Źródło:

Materiał nadesłany