EN
21.12.2021, 17:36 Wersja do druku

Śląskie. Leśnicy nagrali świąteczną płytę

Profesjonalną płytę z kolędami i pastorałkami nagrali na tegoroczne Boże Narodzenie pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Katowicach. Leśników wsparli artyści Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Inne aktualności

"To było dla nas nie lada wyzwanie!" – przyznał dyrektor RDLP w Katowicach Damian Sieber.

Na płycie pt. "Leśne Boże Narodzenie" znalazło się 8 utworów, część z nich to zaśpiewane przez leśników, ale znane każdemu kolędy - "Wśród nocnej ciszy" i "Przybieżeli do Betlejem". Nie brakuje także typowo leśnych akcentów, którymi są dwie kolędy w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach.

"Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy zrobi wrażenie, tym bardziej, że tekst dwóch pastorałek napisał leśnik, Andrzej Eisler. Jego +Leśna Pastorałka+ oraz +Pastorałka między świerkami i sosnami+ zabiorą słuchaczy przed świętami Bożego Narodzenia w leśny świat. Śpiewają je Damian Sieber, Dyrektor RDLP w Katowicach, Nadleśniczowie m.in. z Nadleśnictw Katowice, Brynek, Ustroń, Siewierz oraz leśnicy z dyrekcji katowickiej Lasów Państwowych. To taka nasza, prawdziwie leśna, świąteczna płyta" – powiedział rzecznik prasowy RDLP w Katowicach Marek Mróz.

Utwory z płyty wraz z teledyskami będą dostępne na profilach FB i kanale Youtube Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz nadleśnictw. Lasy Państwowe każdego dnia, do Wigilii będą prezentować jeden premierowy utwór.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka