16.09.2021, 09:08 Wersja do druku

Siedlce. Rusza IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja"

Inne aktualności

Spektakle w ramach festiwalu „Sztuka plus komercja" zawsze były grane przy pełnej widowni. To jedna z najbardziej ulubionych imprez kulturalnych siedlczan. I nie tylko siedlczan, bo bilety rezerwowali miłośnicy sztuki teatralnej także z odległych okolic. Zapewne i teraz trzeba się spieszyć, by zapewnić sobie miejsce na widowni.

- Patrząc na frekwencję na letnich imprezach, jesteśmy już bardzo spragnieni „żywego" kontaktu ze sztuką - mówi Artur Mydlak, dyrektor siedleckiego CKiS. - Jesień zaczynamy więc mocnym uderzeniem.

Ogólnopolski festiwal rozpoczyna się 25 września... ogólnopolską premierą. To w Siedlcach jako pierwsi w Polsce zobaczymy nową odsłonę francuskiej sztuki pt. „La Bombę", w reżyserii Sambora Czarnoty z plejadą znakomitych aktorów (Anna Czartoryska-Niemczycka, Katarzyna Glinka, Karolina Sawka, Maria Wieczorek, Sambor Czarnota, Radosław Pazura, Wojciech Błach i Michał Rolnicki).

- Aktorzy będą się przygotowywali do premiery przez cały tydzień - zdradza Artur Mydlak. - Spędzą ten czas w Siedlcach, nadając spektaklowi ostatnie szlify. Cieszę się, że właśnie u nas odbędzie się premiera.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Rusza IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja"!

Źródło:

Tygodnik Siedlecki nr 37

Autor:

(MZ)