EN

3.11.2022, 12:51 Wersja do druku

Rzeszów. Za tydzień startuje OFF-RZESZÓW: Spektakle, koncerty i spotkania z twórcami

Spektakle, koncerty i spotkania z twórcami - oto, co czeka fanów teatru offowego w listopadzie. Zbliża się OFF-RZESZÓW, czyli wybór najlepszych spektakli teatrów niezależnych z całej Polski.

OFF-RZESZÓW organizowany przez Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie rozpocznie się 10 listopada i potrwa pięć dni. Tegoroczny przegląd teatrów offowych jest częścią projektu Przestrzenie Sztuki, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyboru spektakli, które obejrzymy w ramach OFF-RZESZÓW dokonała Katarzyna Knychalska, redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t”.

Swoje spektakle w ramach OFF-RZESZÓW zaprezentują Sticky Fingers Club (spektakl pod tym samym tytułem) - zespół aktorów-tancerzy, absolwentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca, kultowy Teatr Kana ze Szczecina w koprodukcji z Teatrem Akhe („Sit-down tragedy”), kolektyw Hertz Haus ze spektaklem „Unbody”, który otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The Best Off” 2022 oraz poznańska Scena Robocza z projektem „Warunki zabudowy” - spektaklem z pogranicza teatru plastycznego i performance. Wszystkie spektakle obejrzymy w Teatrze Maska, a po każdym z nich organizatorzy przeglądu zapraszają na rozmowy z twórcami.

Dodatkowo, w ramach OFF-RZESZÓW, widzowie będą mogli wziąć udział w koncercie „Czosnek i miód” w wykonaniu Kapeli Hałasów i promocji książki. Na 17 listopada zaplanowana została także premiera multimedialnego audio-spektaklu pt. „Scena Wyobraźni” w reż. Tomasza Mana.

PROGRAM

10.11 (czwartek)------------------------------------------------------------------------    17:00 ̵ koncert CZOSNEK I MIÓD Kapeli Hałasów / Teatr Maska / 70’

11.11 (piątek)----------------------------------------------------------------------------

17:00 ̵ SIT-DOWN TRAGEDY* reż. M. Isaev, P. Semchenko, koprodukcja Teatr Kana & Teatr Akhe / Teatr Maska / 100’

12.11 (sobota)--------------------------------------------------------------------------

17:00 ̵ A. Grabowski, Z. Szumski WARUNKI ZABUDOWY* reż. A. Grabowski, Stowarzyszenie Scena Robocza / Teatr Maska / 75’ (1 przerwa)

13.11 (niedziela)------------------------------------------------------------------------

17:00 ̵ STICKY FINGERS CLUB* wykonanie: D. Komędera-Miśkiewicz, D. Wiak, D. Więcek, M. Witkowska, Sticky Fingers Club, / Teatr Maska / 60’

14.11 (poniedziałek)-------------------------------------------------------------------

17:00 ̵ ŻYCIE NIEDOKOŃCZONE, z Lechem Raczakiem rozmawia Jacek Głąb / pomocja książki / redaktor książki Dariusz Kosiński w rozmowie z Jackiem Głombem / Szajna Galeria

19:00 ̵ Hertz Haus UNBODY*, Hertz Haus / Teatr Maska / 60’

-------------------------------------------------------------------------------------------------

* po spektaklach rozmowy z artystami będzie prowadziła Katarzyna Knychalska

BILETY

#PrzestrzenieSztukiRzeszów

Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Źródło:

teatr-rzeszow.pl
Link do źródła