EN
28.12.2021, 09:08 Wersja do druku

Rybnik. Nagrody w dziedzinie kultury wręczono na raty

W roku, w którym wiele wydarzeń spadało z afisza, prezydent Rybnika przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznaje prezydent Rybnika na mocy zarządzenia, po uzyskaniu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta. W 2021 roku prezydent Rybnika przyznał nagrody indywidualne (po 7500 zł brutto) oraz zespołowe (po 10 000 zł brutto).

Nagrody indywiualne po 7,5 tys. zł, zespołowe po 10 tys.

Nagrody indywidualne w dziedzinie kultury otrzymali: Jacek Kamiński za książkę "Dwudziestowieczne plany urbanistyczne Rybnika i ich realizacje" oraz Jan Krajczok, autor książki "Opowieści Chwałowickie". Nagrody zespołowe prezydent Rybnika przyznał Teatrowi Mariana Bednarka za całokształt działalności, Rybnickiej Akademii Mażoretek za aktywną działalność na rzecz upowszechniania tańca w kraju i za granicą, Śląskiemu Związkowi Chórów i Orkiestr Okręgu Rybnickiego z okazji 100-lecia działalności Okręgu Rybnickiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nagrody w dziedzinie kultury wręczono na raty. Wśród laureatów m.in. mażoretki i architekt

Źródło:

rybnik.wyborcza.pl
Link do źródła