21.09.2021, 09:01 Wersja do druku

Rybnik. Festiwal festiwali. Tutaj debiutowali m.in. Piotr Rogucki czy Joanna Liszowska

Inne aktualności

Nazywany jest festiwalem festiwali. W środę w Rybniku rozpoczyna się 25. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA. Pisze Adrian Karpeta w Gazecie Wyborczej - Rybnik.

Na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej pierwsze szlify zdobywali m.in. Piotr Rogucki, Joanna Liszowska, Wojciech Brzeziński czy Dorota Osińska. Wtedy szerzej nieznani, później podbijali estrady i ekrany. Rogucki stał się charyzmatycznym wokalistą Comy, Liszowska brylowała na małym ekranie i w pismach plotkarskich, Brzeziński zdobył Złotą Maskę, Osińska otarła się o Eurowizję.

22 i 23 września eliminacje krajowe OFPA

Jak będzie w tym roku? 22 i 23 września w klubie w Fundacji Elektrowni Rybnik (ul. Podmiejska 43) odbędą się eliminacje krajowe. Każdego dnia jurorzy wysłuchają po 52 artystów. Przyjeżdżają do Rybnika z całej Polski, m.in. z Krakowa, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy czy Gdańska.

Rybnik i region reprezentują: Wirginia Chlebowska – Rydułtowy, Danuta Olejniczak-Paterek, Eugeniusz Kucza, Zbigniew Bubak – Wodzisław Śląski, Tadeusz Kolorz – Rybnik, Agnieszka Rajda, Magdalena Wydriński – Racibórz, Dominika Danek – Jastrzębie-Zdrój. Występy oceni komisja w składzie: Ewa Kornecka, Jarosław Wasik i Jacek Wójcicki. Eliminacje można obejrzeć bezpłatnie, wystarczy przyjechać do Fundacji. Trwają od godz. 10 do 17.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal festiwali w Rybniku. Tutaj debiutowali m.in. Piotr Rogucki czy Joanna Liszowska

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Rybnik online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Adrian Karpeta

Data:

20.09.2021 18:42