EN

18.09.2023, 14:51 Wersja do druku

Rumunia. Premiera spektaklu „Anomalia” Nataszy Sołtanowicz

W Teatrze Narodowym im. Marin Sorescu w Krajowej w Rumunii kolektyw [in between] realizuje swój autorski spektakl "Anomalia". Realizacja jest wynikiem zdobycia przez Nataszę Sołtanowicz głównej nagrody w 2019 roku na festiwalu  TNT Theater Networking Talents dla młodych twórców teatralnych. Premiera będzie miała miejsce 20.10.2023. na scenie Teatru Narodowego im. M. Sorescu w Krajowej.

fot. mat. teatru

„Anomalia” to spektakl o 9 osobach znajdujących się w momencie kryzysu i ich reakcjach na nieprzewidywalną anomalię, która wywraca ich codzienne życie do góry nogami. Na scenie zobaczymy dwa światy, przed i po katastrofie. Pomiędzy tymi światami przemieszczają się rozbitkowie, podróżnicy w czasie, zagubieni święci oraz zwykli ludzie szukający powrotu do normalności, do której nie można wrócić.  „Anomalia” opowieść o wyjątkowych zdolnościach człowieka do przyzwyczajenia się do każdych okoliczności i możliwościach adaptacji.
W świecie, w którym jesteśmy narażeni na niepewność, nieoczekiwane, nieznane, bohaterowie „Anomalii” zmuszeni są opuścić strefę komfortu i dostosować się bez względu na wszystko.

To muzyczny i plastyczny kolaż, gdzie elektroniczne bity polifonicznych piosenek przeplatają się z poetyckimi scenami inspirowanymi teatrem absurdu.

Koncept, reżyseria, choreografia, muzyka: Natasza Sołtanowicz
Tekst, dramaturgia, teksty piosenek: Joanna Kowalska
Scenografia i kostiumy: Marianna Syska
Aranżacja muzyczna i sound design: Grzegorz Bieńko
Tłumaczenie: Iulia Gheorghiță
Obsada: Monica Ardeleanu,  Ștefan Cepoi, Iulia Colan, Ramona Drăgulescu, Cătălin-Mihai Miculeasa, Costinela Ungureanu, Cătălin Vieru, Nicolae Vicol, Petronela Zurba

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne